Dziewczynka z zapałkami i inne baśnie

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Eventyr og historier
Asia

Książka zawiera 20 baśni dla dzieci, a są to: Krzesiwo, Księżniczka na ziarnku grochu, Calineczka, Mała syrena, Nowe szaty cesarza, Dzielny ołowiany żołnierz, Dzikie łabędzie, Latający kufer, Świniopas, Słowik, Brzydkie kaczątko, Królowa śniegu (Baśń w siedmiu opowiadaniach), Dziewczynka z zapałkami, Pasterka i kominiarczyk, Cień, Pieć ziarenek grochu, Ib i Krystynka, Głupi Jasio, Syn dozorcy, O tobie mówi bajka.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie