Coś tu nie pasuje! Zabawa w wyszukiwanie błędów

Wydawnictwo: Debit
83-7167-301-9
zabawa, wyszukiwanie, dzieci, dziecko
Alicja

Hura, zaczęły się wakacje! Ewa wyjeżdża na dwa tygodnie do dziadka i babci na wieś. Jeździ do nich co roku i zawsze świetnie się tam bawi. Tym razem jednak czekają ja przedziwne niespodzianki. Podróż zaczyna się normalnie, ale już w pociągu coś się zaczyna nie zgadzać. Gdy tylko Ewa wysiądzie z wagonu, będzie się jej wydawało, że cały świat stanął na głowie. Zobaczcie sami: na peronie stoi domowa kanapa, u dziadków w stajni mieszka wielbłąd, krowa nosi okulary, a pod łóżkiem leży krokodyl.

Przyjrzyjcie się uważnie obrazkom i pomóżcie Ewie odkryć, co tu nie pasuje.

Wesołej zabawy!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p_new/31/60/cos_tu_nie_pasuje_0_b.jpg

variusana | 2015-07-27

Uczy spostrzegawczości i daje dzieciom do myślenia. Moja 4 latka ją lubi.

Na półkach: Przeczytane, Debit

Kolejna bardzo ciekawa i zabawna książeczka dla maluchów. Tym razem jest to książka, która uczy nasze dzieci spostrzegawczości. Bo oprócz krótkiego tekstu jest jeszcze całe mnóstwo kolorowych i ciekawych ilustracji!

A cała zabawa polega na tym, by dostrzec na nich jak najwięcej rzeczy, które nie pasują. A jest ich naprawdę wiele. Np. banan, który po obraniu nadal jest w skórce, wielbłąd w stajni czy kwadratowy balon. Na stacji stoi kanapa, a mama leży w łóżku w kasku motocyklowym na głowie. To tylko kilka przykładów spośród naprawdę wielu rzeczy jakie znajdziemy na obrazkach...

Wyszukiwanie tych wszystkich szczegółów jest niezwykle zajmujące i zabawne. Moja Alicja nie mogła się od tej książki oderwać, a po znalezieniu jakiejkolwiek nieprawidłowości śmiała się w głos!!!

Książka idealna do domu i w podróży, wspaniała zabawa zarówno dla małych jak i dużych dzieci. Szczegółów jest tak wiele, że choć książeczka nie jest długa, to można się nią bawić godzinami.

A jeśli znudzi nas już...