Magiczna Aromaterapia

Magical Aromatherapy: The Power of Scent
978-83-7377-433-9
poradniki
AleksaZ

"Ta książka poświęcona jest każdemu, kto choć raz pochylił się ku ziemi, podniósł kwiat i odkrył magię zapachu" - już pierwsze zdanie dokładnie określa krąg odbiorców tej publikacji. To każdy z nas. Scott Cunningham - autor wielu książek o tematyce związanej z ziołami, roślinami i zapachami zaprasza do świata aromatów i magii. Jego książki są już znane w Polsce, choćby z serii...

Scott Cunningham - autor wielu książek o tematyce związanej z ziołami, roślinami i zapachami zaprasza do świata aromatów i magii. Jego książki są już znane w Polsce, choćby z serii "Encyklopedii...", od leczniczych aromatów poprzez magiczne rośliny do szlachetnych minerałów. W tej książce pokazuje, w jaki sposób można zmienić swoje życie za pomocą zapachów angażując w to potęgę myśli. Nazywa to magiczną aromaterapią, a słowo magia występuje u niego jako ruch subtelnych, naturalnych energii w celu dokonania upragnionych zmian. Jest więc to sztuka polegająca na wizualizowaniu sobie pożądanej przemiany, np. pełen miłości związek czy sukces w interesach. W trakcie wizualizacji wdycha się określony zapach a energia bioelektryczna zostaje zaprogramowana lub dostrojona do konkretnej sytuacji, pragnienia lub marzenia. I jest to bardzo łatwe - bo cóż trudnego może być w wąchaniu kwiatów czy otwarciu buteleczki z olejkiem eterycznym?
W książce znajdziesz ponadto: przepisy na zestawy aromatów i mieszanek olejków eterycznych na każdy dzień tygodnia, porę roku lub fazę Księżyca (do samodzielnego przygotowania); opisy rytuałów potrzebnych do osiągnięcia magicznych zamiarów w sferze miłości, uzdrawiania, oczyszczania oraz omówienie magicznych właściwości i zastosowanie 100 naturalnych substancji zapachowych.

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2010

źródło okładki: www.talizman.pl

Athoualia | 2015-10-06
Przeczytana: 05 października 2015

Całkiem ciekawa pozycja. Jestem ciekawa czy tłumacz dobrze przypisał niektóre nazwy ziół, ot taka mała ciekawość ;) Autor odnosi się do żywiołów, znaków zodiaku, jednak podkreśla, że jest to jego własna konfiguracja i najlepiej dobrać olejki wg. własnej intuicji, potrzeb. Podoba mi się również zestawienie możliwych podróbek olejków (z racji tego, że czyste olejki danych roślin nie istnieją) oraz przybliżenie cen.

Sharothar | 2016-06-01
Ostatnia | 2014-07-19