Mój Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

Wydawnictwo: doM wYdawniczy tCHu
978-83-89782-03-8
Sławomir

"Mój pamiętnik" - zapiski z Powstania Warszawskiegoo, to relacja szesnastoletniej dziewczyny, dzień w dzień notującej na gorąco po kilka zdań w wyjętym z rozbitej witryny sklepowej zeszycie. Postawiona przez los w sytuacji o wymiarze zaiste tragicznym, dokonuje świadomego wyboru cierpienia - bierze udział w porywie wzniosłej szlachetności, wpływającej z poczucia najgłębszych pokładów istoty człowieka, poczucia prawdziwej solidarności, obrony tego co najważniejsze dla odczuwanej jako rodzina ludzkiej wspólnoty.

źródło opisu: doM wYdawniczy tCHu, 2008

źródło okładki: http://www.tchu.com.pl/moj_pamietnik.htm

basiekch | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, II W. Ś.
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

trudno oceniać prywatne zapiski...

irman | 2016-10-15
Adamoo | 2016-02-29