Frywolitki 3 czyli ostatnio przeczytałam książkę!!!

Cykl: Frywolitki (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press

Felietony, ukazujące się w Tygodniku Powszechnym pod nazwą Frywolitki i ostatnio F , przeznaczone są dla młodzieży, lecz zyskały bardzo liczne grono dorosłych czytelników. Trzeci już wybór felietonów.

tradycja80 | 2014-06-19
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka inna niż wszystkie, Ci którzy spodziewają się Borejków raczej będą rozczarowani. Do Frywolitek trzeba dorosnąć i trzeba być odpowiednio nastawionym.

szubidubi | 2013-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Kolejny (już 3) zbiór felietonów napisanych przez Małgorzatę Musierowicz wybór z lat 2000-2004. Bardzo lubię styl pisania Musierowicz więc Frywolitki przeczytałam z miłą chęcią. Dużo o książkach i czytaniu, czyli to co tygryski lubią najbardziej. Dużo o ogrodzie, kwiatach, smutkach, radości i wielu, wielu innych codziennych sprawach. Tylko żałować że nie urodziłam się wcześniej aby czytać te felietony w "Tygodniku Powszechnym".

Książka nudniejsza od poprzedniczek. Już mnie trochę irytowały te daty, kto się kiedy urodził i umarł. Musierowicz trochę przesoliła. W innych częściach wszystko było z umiarem. Początki były krótkie, treściwe, np. świeci słońce, siedzę na tarasie itp. Tutaj było rozpisywanie się o ogrodach, wypisywanie jakiś nazw róż po francusku i łacinie.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

kinia14 | 2012-11-02

o czym ana opowiada