Amerykański łącznik

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
83-212-0610-7
literatura piękna
mojra

Czarny wilczur, który już przedtem wykazywał największą nerwowość i wojowniczość, nagle jednym gwałtownym szarpnięciem wyrwał się wraz ze smyczą swemu opiekunowi i jak błyskawica runął w stronę najbliżej stojącej pielęgniarki. Dziewczyna widząc szybujące w powietrzu potężne psie cielsko i wyszczerzone kły, krzyknęła przeraźliwie i zasłoniła się trzymanym w rękach dzieckiem. Tłum oniemiał z przerażenia, nie było już słychać nic poza płaczem niemowląt i szczekaniem psów. Wilczur skoczył na piersi dziewczyny i jednym kłapnięciem szczęk wyrwał jej becik z niemowlęciem.

źródło opisu: Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1992 (fragment książki)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marek | 2012-06-05