rozwiń zwiń

Jesse James

Okładka książki Jesse James
René GoscinnyMorris Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Lucky Luke (tom 35) komiksy
46 str. 46 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Lucky Luke (tom 35)
Tytuł oryginału:
Jesse James
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
1992-03-01
Data 1. wyd. pol.:
1992-03-01
Liczba stron:
46
Czas czytania
46 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Anna Trznadel-Szczepanek
Tagi:
dziki zachód
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,2
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Sznur wisielca i inne historie René Goscinny, Bob de Groot, Lodewijk Lo Hartog Van Banda, Morris, Vicq
Ocena 6,6
Sznur wisielca... René Goscinny, Bob ...
Okładka książki Mikołajek. Pierwsze historie René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 9,4
Mikołajek. Pie... René Goscinny, Jean...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Thorgal - Młodzieńcze lata: Bękarty Roman Surżenko, Yann le Pennetier
Ocena 6,7
Thorgal - Młod... Roman Surżenko, Yan...
Okładka książki Tymek i Mistrz tom 1 - wydanie zbiorcze Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki
Ocena 7,6
Tymek i Mistrz... Tomasz Lew Leśniak,...
Okładka książki Thorgal - Młodzieńcze lata: Sinozęby Roman Surżenko, Yann le Pennetier
Ocena 6,5
Thorgal - Młod... Roman Surżenko, Yan...
Okładka książki Umarły las Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Ocena 7,9
Umarły las Tomasz Samojlik, Ad...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
36 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
6131
3433

Na półkach:

Wielu osobom Lucky Luke przede wszystkim kojarzy się z animowanym serialem bardzo popularnym w latach 90 XX wieku. Pierwowzorem tej lekkiej i przyjemnej rozrywki były komiksy belgijskiego rysownika i scenarzysty Morrisa (czyli Maurica de Beverego), który pragnął stworzyć film rysunkowy o Dzikim Zachodzie. Nim doszło do realizacji studio filmowe zbankrutowało, a szkice przerobiono na komiks, którey od 1947 roku podbija serca małych i dużych miłośników westernów. Od 1955 roku seria komiksów powstawała przy współpracy z Reném Goscinnym (znanym z opowieści o Asteriksie).
Tytułowy bohater rysunkowych opowieści to kowboj, najszybszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie. Jednym z wielu motywów większości albumów jest pościg za braćmi Daltonów, którzy dają się złapać z różnych błahych powodów. W tomie „Jasse James” ciastko ukradzione chłopcu przez najwyższego z braci sprawia, że zostają znalezieni. Motyw bardzo szybko się kończy i zaczyna oddzielna opowieść o innym bandycie oraz jego bandzie. Przy okazji nie zabraknie bardzo ważnego motywu dla
„Lucky Luke. Jesse James” to przede wszystkim komiks opowiadający o znaczeniu więzi człowieka ze zwierzęciem. Przekonujemy się o tym już na pierwszych stronach. Niezwykły rumak najszybszego rewolwerowca w Teksasie, Jolly Jumper, pozwala mu na niezwykłe wyczyny i brak stresu z powodu ciągłej konieczności kontrolowania zwierzęcia. Koń kowboja jest tak inteligentny, że jego przyjaciel i pan może spokojnie robić co tylko zechce. Jednym z zajęć jest doskonalenie umiejętności strzeleckich.
Tym razem zgrany zespół będzie miał do czynienia z legendarną postacią, która niczym Robin Hood rabowała bogatych i dawała biednym. Żyjący w XIX wieku bandyta stał się pierwowzorem negatywnego bohatera. Cała opowieść zaczyna się od uwielbienia Jesse Jamesa do opowieści o Robin Hoodzie. Pragnie być taki jak rabuś z Sherwood. Po pierwszym rabunku i pomocy biednemu, który przegrał wszystko w karty ma dylemat moralny: kiedy daje pieniądze niemającym niczego ci stają się bogaci i trzeba ich obrabować, więc takie rozdawanie dóbr nie ma sensu. Z pomocą przychodzi mu zaczytujący się w Shakespearze Frank proponujący bratu dobroczynność w obiegu zamkniętym, czyli będą sobie wzajemnie przekazywać pieniądze. Do nich dołącza prostoduszny i psotny Cole, którego kawały przynoszą ludziom wiele strat. Cała trójka rabuje banki i pociągi, przez co przyczyniają się do wielkich strat. Zezłoszczeni bankierzy wynajmują detektywów mających ich pochwycić. Jednak oni „specjaliści od ścigania przestępców” nie dość, że za bardzo rzucają się w oczy to jeszcze posiadają wątpliwe umiejętności śledzenia.
Kiedy po licznych wędrówkach bandyci kierują się do Teksasu Cosmo Smith i Fletcher Jones (wynajęci detektywi) udają się do Lucky Luke’a po pomoc. Słynny strzelec obiecuje mieć całą trójkę na oku i przygotować mieszkańców na ich przybycie. Ostrzeżeni mieszkańcy Nothing Gulch wyciągają wszystkie oszczędności z banku, aby ochronić swoje dobra przed rabusiami. Początkowo są bardzo nieufni wobec nowych. Jesse James należy jednak do ludzi sprytnych i robi wszystko, by jego banda wzbudziła zaufanie ludzi. Okazują się mistrzami w zdobywania zaufania. Do twego mają doskonały zmysł planowania rabunku, przez co słynny kowboj będzie miał nie lada wyzwanie, któremu oczywiście sprosta i tradycyjnie cała historia skończy się dobrze.
Całość bardzo lekka, interesująca, fabuła wciągająca, ze sporą dawka humoru oraz zawiłą akcją, która wydaje się prowadzić do katastrofy. Całą serię polecam wszystkim, którzy nie lubią czytać. Sięganie po komiksy zachęci do czytania nawet najbardziej opornych młodych i starszych czytelników.

Wielu osobom Lucky Luke przede wszystkim kojarzy się z animowanym serialem bardzo popularnym w latach 90 XX wieku. Pierwowzorem tej lekkiej i przyjemnej rozrywki były komiksy belgijskiego rysownika i scenarzysty Morrisa (czyli Maurica de Beverego), który pragnął stworzyć film rysunkowy o Dzikim Zachodzie. Nim doszło do realizacji studio filmowe zbankrutowało, a szkice...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    79
  • Posiadam
    20
  • Komiksy
    17
  • Chcę przeczytać
    11
  • Komiks
    6
  • Komiksy
    4
  • Lucky Luke
    3
  • Z biblioteki
    2
  • Ulubione
    2
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jesse James


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,2
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Zatracony w innym świecie #1 Hiroshi Noda, Takahiro Wakamatsu
Ocena 10,0
Zatracony w in... Hiroshi Noda, Takah...
Okładka książki Fantastyczna Czwórka 9 (1965) Jack Kirby, Stan Lee
Ocena 7,3
Fantastyczna C... Jack Kirby, Stan Le...

Przeczytaj także