Shades of Emotions

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski, opowieści, nauka,
angielski
Asia

Poziom trudności: upper intermediate Kolekcja ELI Classics obejmuje 6 książek na 3 poziomach trudności prezentujących wybrane dzieła klasyków literatury anglojęzycznej w sposób umożliwiający poznanie indywidualnego stylu pisarskiego każdego z prezentowanych twórców. Każda z książek zawiera od dwóch do czterech opowiadań wraz z informacjami biograficznymi dotyczącymi ich autorów, oraz...

Poziom trudności: upper intermediate

Każda z książek zawiera od dwóch do czterech opowiadań wraz z informacjami biograficznymi dotyczącymi ich autorów, oraz poleceniami i ćwiczeniami ułatwiającymi analizę czytanego opowiadania. Na stronach znajdujących się po lewej stronie umieszczony jest tekst opowiadania, a na stronach umieszczonych po prawej stronie znajdują się różnego rodzaju pytania, ćwiczenia, glosariusze i przypisy z wyjaśnieniami słów i wrażeń.

Do każdej książki dołączona jest płyta CD audio z zarejestrowanym nagraniem wybranych fragmentów opowiadań.

Tytuły historii znajdujących się w książce Shades of Emotions:
-The Gift of the Magi (by O. Henry)
-Beyond the Bayou (by Kate Chopin)
-The Fly (by Katherine Mansfield)
-The Rocking-Horse Winner (by D.H. Lawrence).

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/book/shades-of-emotions-cd-audio/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/book/shades-of-emotions-cd-audio/

Asia | 2011-07-16
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Jest to książka w całości w języku angielskim, trudniejsze słówka są zaznaczone a wyjaśnienie również w języku angielskim znajduje się w dolnej stopce. Książka składa się z kilku krótkich opowieści, po każdej są ćwiczenia na znajomość tekstu.
Czytanie po angielsku daje mi wiele przyjemności i satysfakcji. Książki anglojęzyczne są materiałem o nieocenionej wartości edukacyjnej, są świetną pomocą naukową, mogą stać się punktem wyjścia do nauki ciekawej i atrakcyjnej. Ale jako podręcznik do samodzielnej nauki – przynajmniej podstaw – raczej się nie sprawdzą, wymagają bowiem od czytelnika już pewnej wiedzy. Są raczej doskonale opracowanym materiałem umożliwiającym poszerzenie własnej wiedzy – jeśli tak będziemy je traktować, spełnią wszystkie nasze oczekiwania z nawiązką.
Książkę poleciła mi moja korepetytorka, która w ten sam sposób uczyła się języków. Zgadzam się z jej opinią, że warto promować czytanie takich książek jak ta, gdyż jest to jedna z najskuteczniejszych metod...

fireglow | 2013-08-20
Naila | 2011-07-17