Księga życia; codzienne medytacje z Krishnamurtim

Tłumaczenie: Jacek Kryg, Edyta Wittchen
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spotkania z Mistrzem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Book of Life
8371206216
religia
AleksaZ

Jiddu Krishnamurti zawsze głęboko wierzył w to, że naszą obecną, mocno nadszarpniętą kondycję życia uzdrowi i odrodzi moc czujnej świadomości pojedynczego człowieka, Stąd też płynie jego negacja wszelkich autorytetów i pośredników prawdziwych doznań życiowych. Pamięć jest dla niego czymś ważnym, lecz ograniczonym i niepełnym. To w teraźniejszości dostrzega zalążek przyszłości i właśnie dlatego przypisuje jej ogromne znaczenie. Zatem wewnętrzna przemiana, której stał się niekwestionowanym mistrzem, może dokonać się tylko teraz, w tej chwili, a nie za jakiś czas, kiedy nadejdzie sprzyjająca chwila. Według niego przemiana odwlekana jest przemianą zaniechaną. Teraźniejszość jest więc najważniejsza i właśnie ta przesłanka leży u podstaw wszystkich zamieszczonych wypowiedzi Krishnamurtiego, choć zaczerpnięte one zostały z wykładów wygłoszonych w różnym czasie i różnych miejscach. Medytację, prowadzącą do prawdziwej wewnętrznej przemiany można zacząć już w tej chwili, ot choćby otwierając Księgę życia na tekście przeznaczonym do rozważań na dzisiaj.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2005

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Marek Błachowski | 2016-03-02

Mam ją od 14 lat. Czytam cały rok.
Krishnamurti pokazuje w jaki sposób otaczamy się złudzeniami.
Książka podzielona jest na dni, a każdy dzień to temat-symbol ( miłość, prawda, słuchanie, nienawiść, polityka itd.).

Stealth | 2017-01-04
pietruha | 2016-05-18