Wampirek przeprowadza się

Cykl: Wampirek (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Kleine Vampir zieht um
wampirek, horror,

Druga część niezwykłej opowieści o przyjaźni dziesięcioletniego Antosia i młodego – bo zaledwie stupięćdziesięcioletniego – wampirka o sympatycznym imieniu Rydygier. Przyjaźń ta, choć niewzruszona, nie należy jednak do najłatwiejszych, bo wampirek ma oryginalne pomysły i lubi postawić na swoim. Kiedy znudziło mu się mieszkanie w starym grobowcu, postanowił się przeprowadzić – i to do piwnicy domu, w którym mieszka Antoś. Sam wampirek nie sprawiałby może kłopotu, ale Rydygier uparł się, by zabrać ze sobą starą, wygodną trumnę, w której – jak to wampir – zwykł sypiać. A co na to rodzice Antosia? Cała seria książek o wampirku – błyskotliwie i dowcipnie napisanych – uczy tolerancji, odwagi i ofiarności. Obcy nie musi być postacią z horroru – może się okazać całkiem sympatyczny.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/wampirek-przeprowadza-sie-1.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/wampirek-przeprowadza-sie-1.html

aga | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

Nadal moja latorośl jest zachwycona. Nadal domaga się czytania Wampirka.
A ostatnio była wręcz oburzona, że musi czytać szkolną lekturę, a nie Wampirka.
Kolejne tomy czekają na półce, na swoją kolej.
Polecamy

akuma | 2010-12-08

Ciekawe, choć krótkie i bardziej dla młodszych, choć i tak każdy może przeczytać i uśmiechnąć się.

Paula | 2011-01-27

Spoko, trochę dziecinna, ale nawet wciąga.

Pomarańczka | 2016-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Kolejna część przygód Antosia i jego przyjaciela wampirka Rydygiera. Osobiście z czytaniem poprzestałabym na pierwszej części, ale mojemu synowi spodobały się te książki na tyle, że właśnie zaczęliśmy kolejną część. Książkę czyta się bardzo szybko co jest zdecydowanie dużym plusem, a przygody jakie mają bohaterowie są dość ciekawe dla młodego czytelnika.

Ntworek5 | 2016-12-04
Ada | 2016-09-19