Cudowne statki

Tłumaczenie: Michał Mietelski
Wydawnictwo: Debit
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
statki, żaglowce, dla dzieci, morza
Isadora

Interesujący tekst,poglądowe ilustracje i historyczne zdjęcia prezentują statki, które odegrały niezapomnianą rolę w dziejach ludzkości. Przedstawiają sylwetki pionierów żeglugi oraz okręty najróżniejszego typu - od żaglowców i parowców, przez wojenne i handlowe po pasażerskie i sportowe. Atrakcyjnym dodatkiem do książki są niezatapialne modele pięciu znanych statków - od langskipu po...

Atrakcyjnym dodatkiem do książki są niezatapialne modele pięciu znanych statków - od langskipu po pechowego Titanica.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Debit, 2010

Isadora | 2011-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2011

"Cudowne statki" to idealna i wyjątkowa propozycja dla pełnych energii i żądnych przygód młodych czytelników.
Co czyni tę pozycję tak wyjątkową?
Przede wszystkim - strona wizualna. Książka zachwyca pięknym, starannym, dopieszczonym wydaniem, na które składają się precyzyjne i barwne ilustracje oraz historyczne zdjęcia najsłynniejszych statków, a także interesująca treść zawierająca charakterystykę i historię okrętów, które odegrały niezapomnianą rolę w dziejach świata - począwszy od wikińskich langskipów poprzez starogreckie triery i majestatyczne osiemnastowieczne żaglowce handlowe po ogromne transatlantyki i współczesne odrzutowe ślizgacze; a wszystko to podane w sposób przystępny, zrozumiały i przykuwający dziecięcą uwagę. Treść znacząco urozmaicają liczne intrygujące ciekawostki oraz króciutkie, acz treściwe komiksy ilustrujące morskie opowieści związane z opisywanymi statkami; choć zwykle jestem przeciwna komiksowemu upraszczaniu historii, w tym przypadku stanowią one...