Drogi na głębinie. Antologia szwedzkiej prozy morskiej

Tłumaczenie: Zygmunt Łanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Światowa Proza Morska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
klasyka
asnna

Zawartość antologii: AUGUST STRINDBERG "Ślubowanie"; ALBERT ENGSTROM "Latarnia morska na Truttklippan"; LUDVIG NORDSTROM "W porze wiosennych sztormów"; SIGFRID SIWERTZ "Noc w sztormie na morzu"; GUSTAF HELLSTROM "Wiosną w szkierach"; PRINS WILHELM "Wybrzeże skał"; EVERT TRAUBE "Wszyscy na brzeg...", "Marynarska romantyka"; RAGNAR HOLMSTROM "Storpedowanie"; FRITIOF NILSSON-PIRATEN "Bałakława", "Kapitan Antoś"; VILHELM MOBERG "Chłopi na morzu" (fragm. powieści "Utvandrarna"); SVEN BARTHEL "Brama morska do Europy Północnej"; HARRY MARTINSON "Węgiel kamienny - para"; ARTUR LUNDKVIST "Dorsze i wojna", "Sztorm"; JOSEF KJELLGREN "Time charter", "Alandia - Kraj Wody", "Szyper Erkki Ulisses"; THORSTEN JONSSON "Konwój" (fragm. powieści "Konvoj"); PER OLOF SUNDMAN "Ludzie nad morzem" (fragm. reportażu "Manniskor vid hav").

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie