Po drugiej stronie

Wydawnictwo: Wiedza
The Other Side
Róża_Bzowa

Wchodząc do domu, Michał Aubrac ujrzał swoją siostrę niosącą dziecko do pokoju po drugiej stronie hallu. Wyglądało ono tak, jakby zużyło cały wysiłek swoich niewielu lat na wyhodowanie głowy prawie tak dużej jak całe jego ciało i oczu również za dużych w stosunku do głowy. Aubrac nie odezwał się. Po chwili przybiegła z powrotem, oddała dziecko komuś, kogo ni widział wyraźnie – miał tylko...

Aubrac nie odezwał się. Po chwili przybiegła z powrotem, oddała dziecko komuś, kogo ni widział wyraźnie – miał tylko wrażenie ramion i zniszczonej miłej twarzy. Ucałowała go. Mimo że była młodsza od niego – miał trzydzieści pięć lat – uczuł, że trzyma w ramionach kobietę, stojącą na krańcu życia – ciało jej miało w sobie tak mało nadziei i gotowości. Daleki to jeszcze koniec, myślał uśmiechając się się. Ramiona jej, mimo że szczupłe, miały w sobie pewną sztywność i brak rezygnacji, które pamiętał. Ojciec ich, stary człowiek, miał takie same ramiona. Takie ramiona były dziedziczne w rodzinie.

źródło opisu: fragment książki

źródło okładki: Internet