Kompendium wiedzy o geografii politycznej i geopolityce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13718-5
Tymomateusz

W Kompendium zawarto około 100 uporządkowanych alfabetycznie pojęć najistotniejszych dla dwóch dziedzin wiedzy: geografii politycznej i geopolityki. Celem autorów opracowania jest wyjaśnienie i uściślenie terminów stanowiących odzwierciedlenie zjawisk i procesów politycznych, które pozostają w ścisłym związku z warunkami środowiska geograficznego. Opracowanie jest przewodnikiem terminologicznym po obszarze wzajemnego oddziaływania polityki i przestrzeni geograficznej.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2002

źródło okładki: http://pwn.pl/