The Silent Girl

Cykl: Rizzoli/Isles (tom 9)
Wydawnictwo: Ballantine Books
978-0-345-51550-6
angielski
ladyAre

In the murky shadows of an alley lies a female’s severed hand. On the tenement rooftop above is the corpse belonging to that hand, a red-haired woman dressed all in black, the body nearly decapitated. Two strands of silver hair — not human — cling to her body. They are Rizzoli’s only clues, but they’re enough for her and medical examiner Maura Isles to make a startling discovery: This violent death had a chilling prequel. Nineteen years earlier, a horrifying murder-suicide in a Chinatown restaurant left five people dead. One woman connected to that massacre is still alive: a mysterious martial arts master who knows a secret she dares not tell, a secret that lives and breathes in the shadows of Chinatown. A secret that may not even be human. Now she’s the target of someone, or something, deeply and relentlessly evil. Cracking a crime resonating with bone-chilling echoes of an ancient Chinese legend, Rizzoli and Isles must outwit an unseen enemy with centuries of cunning — and a swift, avenging blade.

źródło opisu: http://www.tessgerritsen.com/books/rizzoli-isles-s...(?)

źródło okładki: http://www.tessgerritsen.com/books/rizzoli-isles-s...»

Aleksandra | 2019-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2019

Inna w klimacie niż poprzednie części, Milcząca dziewczyna jest naprawdę ciekawą i wciągającą opowieścią. Nie jest, co prawda, moją ulubioną z cyklu, ale to kawał solidnej powieści, który z czystym sercem polecam.

Joanna Wojciechowska | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Jedna z lepszych spraw kryminalnych z udziałem duetu Rizzoli i Isles. Po ostatniej "Dolinie umarłych" myślałam, że Tess przechodzi kryzys twórczy. Fabuła poprzedniczki była zbyt płaska i pomimo ciekawego tematu mało wciągająca.
"Milcząca dziewczyna" jest lepsza. Zagadka kryminalna została tak skonstruowana, że do ostatnich stron nie wiedziałam kto i dlaczego jest odpowiedzialny za zbrodnię. Do tego bardzo ciekawe wątki z historii i kultury starożytnych Chin m.in. podanie o Małpim Królu, czy wykład o sztukach walki i broni starożytnego wschodu.
Polecam osobom, które nie spotkały się jeszcze z twórczością Gerritsen i nie czytały poprzednich części. Jest sporo nawiązań, ale nie na tyle żeby nie zrozumieć wątków, gdyż autorka przypomina wszystko to, co miało miejsce w ośmiu poprzednich książkach.
Z wielkim entuzjazmem biorę się za kolejną powieść :)

agata | 2019-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Autorka bestsellerowego cyklu „Rizzoli&Isles”, Tess Gerritsen, wychowała się w chińsko-amerykańskiej rodzinie.
9-tą z kolei część przygód przebojowego duetu jakim są Jane Rizzoli i Maura Isles osadziła w środowisku bostońskiego Chinatown.
Wiele informacji, na których opierała się pisząc powieść „Milcząca dziewczyna”, zaczerpnęła z opowieści swojej mamy.
Jest to książka zawierająca najwięcej wątków osobistych mistrzyni thrillera medycznego.
Przekonajmy się zatem jakie tajemnice odkryje przed czytelnikami „chińska dzielnica” Bostonu.
Pewnego wieczoru zostaje znalezione ciało pięknej dziewczyny. Martwe, piękne ciało.
Po przeszukaniu samochodu ofiary, detektywi odnajdują adres szkoły sztuk walki.
Właścicielka, sędziwa kobieta, twierdzi, że nigdy nie widziała ofiary. Nie ufa policji, od kiedy jej córka została porwana a mąż zginął w masakrze w chińskiej restauracji „Czerwony Feniks”.
Kobieta uważa,...

Karolina | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

14/2019
⭕Tess Gerritsen - milcząca dziewczyna
📖 Seria: anatomia zbroni

Tess ponownie mnie nie zawiodła. Książka mega, wciągnęłam się w nią niesamowicie. Jane dostaje drugie życie, uświadamia sobie ze ktoś na nią w domu czeka. Ze nie sama praca człowiek żyje.
Maure odwiedza Szczurek. Co będzie dalej? Zapewne się dowiemy w kolejnych częściach

Black_Orchid | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

W tej części serii główną rolę gra tylko Jane co mnie trochę rozczarowało, tematyka Chin jednak to nadrabia.
Polecam

JoankaH | 2019-03-11
Przeczytana: 11 marca 2019

Tajemnicze morderstwo popełnione 19 lat wcześniej w jednej z restauracji chińskiej dzielnicy Bostonu. Śledztwo Jane Rizzoli prowadzi do odkrycia porywaczy i mordercow nastoletnich dziewcząt. Świetny klimat Chinatown oraz życia chinskich emigrantów w Ameryce.

Madziulka | 2019-03-03
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Kolejna fantastyczna odsłona przygód Jane i Maury! Tym razem zanurzamy się wraz z bohaterami w kolorowy, pachnący i często mroczny świat bostońskiego Chinatown. Zagadka jest skomplikowana, a jej rozwiązanie naprawdę zaskakujące! Świetna część.

maj_ka | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Audiobook

BuchBuch | 2019-02-03

Autorka sygnalizuje, że książka ta jest jej najbardziej osobistą powieścią. Zainspirowana opowieściami matki o chińskich legendach, sztukach walki i białej broni wprowadza nas na dach restauracji do bostońskiego Chinatown, gdzie ma miejsce makabryczna zbrodnia na tajemniczej kobiecie. Zajmująca się śledztwem Jane Rizzoli wpada na trop, łączący to zabójstwo z morderstwem sprzed lat, kiedy to w tym samym budynku zastrzelono wszystkich przebywających w restauracji Czerwony Feniks. Urywane tropy, zaginięcia bliskich ofiar, a nawet śmierć stróża prawa, który wcześniej zajmował się sprawą krwawej jatki w restauracji – to wszystko spada na barki policji. Sprawa frustruje, ale też napędza do działania niepokorną detektyw Rizzoli, która dodatkowo zmuszona jest łagodzić rodzinne waśnie i szukać remedium na familijną destabilizację.

Jest to bodaj pierwsza książka Gerritsen (może poza Osaczoną - trudno uwierzyć, że popełniła ją ta sama autorka), która nie przypadła mi do gustu. Szwankuje...

Justyna | 2019-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Kolejna ksiązka Tess i jak zawsze jestem zadowolona. Odcięta ręka pod nieczynną restauracja gdzieś wcześniej odbyła sie masakra, zaginiecie dziewczynek i jak zawsze niezawodna Jane rozwiązuję zagadnę. Polecam