Ameryka: społeczeństwo, kultura, polityka. Część 3: polityka i stosunki miedzynarodowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ameryka: społeczeństwo, kultura, polityka.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7611-063-9
bleedingsun

„Ameryka” to pierwszy polski interdyscyplinarny podręcznik na temat współczesnych Stanów Zjednoczonych w całej ich złożoności. Tom składa się z dwudziestu dwóch rozdziałów autorstwa polskich amerykanistów, m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego, Łódzkiego, KUL-u oraz Collegium Civitas. Publikacja pomyślana jest jako zbiór esejów dla studentów wszystkich kierunków, na których prowadzone są kursy na temat USA, a więc przede wszystkim filologii angielskiej, amerykanistyki oraz kolegiów językowych, ale także nauk społecznych. Książka podchodzi do cywilizacji amerykańskiej holistycznie i interdyscyplinarnie, łącząc refleksję na temat kultury z analizą języka, społeczeństwa, polityki oraz stosunków międzynarodowych, w tym także obecnej „wojny z terroryzmem”, a więc dziedzin, w których wpływ Ameryki na świecie jest niezaprzeczalny.

źródło opisu: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2008

Oleg Kartzigov | 2015-09-13