Uwertura wrześniowa 1939

Wydawnictwo: Atla 2
83-86882-97-2
literatura faktu
pełka

"Uwertura wrześniowa 1939" - nie jest opowieścią liryczną o wojnie, ani wspomnieniem żołnierza, chociaż wiele w niej osobiście przeżytych i zapamiętanych zdarzeń. Pragnąłem przede wszystkim ukazać ówczesną rzeczywistość, a szczególnie gorzki prolog wrześniowych wydarzeń, jakich żołnierski los nie poskąpił obrońcom II Rzeczypospolitej. Działania ludzi z najważniejszych szczebli w hierarchii politycznych i wojskowych III Rzeszy Niemieckiej, ZSRR, II RP oraz Francji i Anglii odtworzyłem na podstawie wiarygodnych dokumentów.

źródło opisu: Przedmowa Autora

Aleksandra88 | 2016-03-22