Wojna światów w popkulturze

Wydawnictwo: Wektory
978-83-60562-48-2
popkultura, kultura, hollywood,
heloł

Katolicyzm i popkultura. Połączenie raczej zaskakujące, bo przywykliśmy do specjalizacji: teologowie piszą o religii, a pisma popularne i telewizja promują popkulturę. Znalazł się jednak ktoś, kto czuje i jedno, i drugie, a na dodatek osobiście dobrze poznał Amerykę. O niej jest więc głównie ta książka, i słusznie, bo popkultura stamtąd płynie. Tam jest też ona najbardziej wyrazista i zróżnicowana. W jej języku mówią i bluźnierczy propagatorzy aborcji, i konserwatyści; upadli moralnie i nawróceni. Jest o czym ciekawie pisać i o czym czytać.
Prof. Michał Wojciechowski,
teolog, wykładowca akademicki, publicysta

źródło opisu: Wydawnictwo Wektory, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwowektory.pl/product.php?id_product=68

Psycho | 2017-10-09
Przeczytana: 06 października 2017

Krotka ksiazeczka, mimo nawiazywania do tematow z poprzednich rozdzialow czyta sie raczej jak zbior artykulow.
Tytulowa "popkultura" odnosi sie do USA, Hollywood i swiata muzyki rodem z USA. Ciekawa. Osobiscie, informacje zawarte w trescie zdziwily mnie i zainteresowaly tematem!

sawyer97 | 2017-10-18
Przeczytana: 03 grudnia 2017