Mania Lazurek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Antoni Uniechowski
Róża_Bzowa

"Możemy zawsze liczyć na wzloty ponad światem, na jakiś dywaniczek, chodniczek, nawet matę. Bo nikt z nas nie wie przecież, co się ukrywa w tym. Może kurz, może śmiecie? A może Wielki Dżinn? Możemy zawsze liczyć na jakieś niespodzianki czy trzepie się chodniczek, czy pierze się firanki. Bo kto wie, co w to wskoczy i co się kryje w tym. Mól, mrówka czy pchła-skoczek? Może maluśki...

"Możemy zawsze liczyć
na wzloty ponad światem,
na jakiś dywaniczek,
chodniczek, nawet matę.
Bo nikt z nas nie wie przecież,
co się ukrywa w tym.
Może kurz, może śmiecie?
A może Wielki Dżinn?
Możemy zawsze liczyć
na jakieś niespodzianki
czy trzepie się chodniczek,
czy pierze się firanki.
Bo kto wie, co w to wskoczy
i co się kryje w tym.
Mól, mrówka czy pchła-skoczek?
Może maluśki Dżinn?.."

Ilustrował Antoni Uniechowski.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1968

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Vemona | 2017-09-22
Przeczytana: 03 lipca 2006

Książka opowiada o przygodach grupy dzieci na warszawskim podwórku, do których przyłącza się tajemnicza dziewczynka - Mania.
Przyjechała w odwiedziny do cioci i dzięki niej dzieci przeżywają niezwykłe przygody związane z historią miasta.
Jest to dość niezwykłe, ale akurat w wypadku tej książki uważam, że nakręcony na jej podstawie film "Zaczarowane podwórko" jest znacznie lepszy od literackiego pierwowzoru. O ile film polecam, o tyle o książce trudno mi się wypowiedzieć w superlatywach, więc może na tym poprzestanę.

beata | 2015-12-04
Śnieszka | 2014-01-26