Phule's Paradise

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phule's Company". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ace Books
science fiction, humor
kamwitsta

Phule's Paradise is the second novel of the comic military science fiction Phule's Company series by Robert Asprin. The book, first published by Ace Books in February 1992, follows Willard J. Phule and his misfit company as they defend a casino on a space station against the local organized crime baron. The book reached the New York Times Best Seller list in 1992.

źródło opisu: http://en.wikipedia.org/wiki/Phule%27s_Paradise

źródło okładki: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Phule%27s_Paradi...»

kamwitsta | 2011-07-11

Początek sequeli do Phule's Company. Jeszcze na tyle dobry, żeby warto było czytać; kolejne już coraz słabsze, choć fabuła i tak wciąga na tyle, żeby nie odłożyć całej serii.

j-h | 2016-01-03
Na półkach