Wyjawione tajemnice

2008-01-01
2008-01-01
978-83-602-8078-2
Maciek Robak
samopoznanie nauki tajemne wniebowstąpieni mistrzowie białe bractwo ezoteryka alchemia rozwój duchowy

Recenzja książki "Wyjawione tajemnice" - Saint Germain
Zapraszam na mój facebookowy fanpage:
Książki z duchową nutą

Ocena 9/10
W książce «Wyjawione tajemnice» Saint Germain zaprasza nas na fascynującą podróż ku głębszemu zrozumieniu duchowości. Książka to zbliżenie do świata duchowych praw rządzących wszechświatem, a także podróż do wnętrza samego siebie.
Centralnym tematem dzieła jest idea wewnętrznej czystości jako kluczowej jakości duchowej. Autor przekonuje, że wszystko, co myślimy, pragniemy i czujemy, ma moc manifestacji w naszym życiu. To potężne przypomnienie o potencjale tkwiącym w każdym z nas - o sile, która może kształtować naszą rzeczywistość.
Książka rzuca światło na niełatwą relację między wiedzą intelektualną a świadomością duchową. Pokazuje, jak często skupiamy się na materialnej, zmysłowej rzeczywistości, zapominając o głębszym, duchowym wymiarze naszego istnienia. Przytaczając słowa, że "cała szczęśliwość i dobrobyt pochodzą z adoracji Boga wewnątrz", autor podkreśla znaczenie połączenia ze źródłem, które jest miłością i planem naszego życia.
Książka w elokwentny sposób omawia duchowe pojęcia, które są niezwykle adekwatne do osobistych doświadczeń czytelnika. Zwraca uwagę na to, jak nasza obecność w tym wcieleniu wpływa na kolejne, podkreślając znaczenie uważności i odpowiedzialności za naszą karmę. Myśli i uczucia są przedstawione jako potężne narzędzia kreacji, niosące ze sobą energię, co z kolei podkreśla potrzebę wewnętrznej integralności i harmonii.
Autor porusza również kwestię osądu duchowo czystych jednostek takich jak Chrystus (do wniebowstąpionych mistrzów należał również między innymi Budda) pokazując, jak krytycyzm i osąd powracają do tych, którzy je generują, wspierając energię podziału. Jest to przykład działania praw duchowych, które mogą tworzyć przywiązanie do ograniczeń i cierpienia.
Książka "Wyjawione tajemnice" nieustannie zaskakuje czytelnika głębią duchową i odważnym podejściem do tematów, które mogą być wyzwaniem dla tradycyjnie myślących osób religijnych. Autor, przyjmując perspektywę otwartego umysłu, eksploruje koncepcję wniebowstąpienia, prezentując ją jako świadomą decyzję i kulminację duchowego rozwoju.
Wniebowstąpienie, jak przedstawione w książce, to nie tylko metafizyczne doświadczenie, ale też symbol ostatecznego zwycięstwa nad ograniczeniami materialnego świata.
Autor argumentuje, że energia i intencja stojące za tą decyzją mogą prowadzić do głębokiej transformacji. W tym kontekście, interesujące jest porównanie do filmu "Wieloryb" z 2023 roku, który, według autora recenzji, świetnie odzwierciedla kontrast między religijnością a duchowością. Film pokazuje, jak często ludzkie działania i przekonania religijne rozchodzą się z naukami duchowymi, które deklarują. To podkreśla ideę widzenia Chrystusa w każdym człowieku, co jest często ignorowane przez niektórych wyznawców religii.
W "Wyjawionych tajemnicach" autor skupia się na głębokim zrozumieniu praw duchowych tego świata takich jak karma, reinkarnacja, ewolucja jednostki, jedność (jako potencjał),asceza (jako świadomy wybór) oraz służba (jako konsekwencja). Prawo Karmy i reinkarnacji są przedstawione jako drogowskazy na ścieżce duchowej ewolucji, podczas gdy Prawo Ewolucji łączy rozwój duchowy i fizyczny. Prawo Jedności podkreśla, jak jesteśmy wszyscy połączeni, a zasada ascezy i prawo służby wskazują na wartość samokontroli, altruizmu i służenia innym.
W kontekście tych praw duchowych, wniebowstąpienie można interpretować jako metaforę ostatecznego wybaczenia i akceptacji, co stanowi esencję duchowego rozwoju. Ta idea pokrywa się z naukami książki, które głoszą, że miłość i zrozumienie są fundamentem prawdziwej duchowości. Postawa głównego bohatera "Wieloryba" może być postrzegana jako odzwierciedlenie tego przesłania, ukazując jak duchowa transformacja jest możliwa nawet w najtrudniejszych okolicznościach.
"Wyjawione tajemnice" to dzieło, które zmusza do refleksji nad własnym życiem duchowym i materialnym. Pokazuje, że duchowy rozwój wymaga nie tylko wiedzy, ale również głębokiego zrozumienia i akceptacji siebie oraz innych. To książka, która inspiruje do poszukiwania harmonii i zrozumienia, wskazując, że prawdziwa duchowość tkwi w miłości, akceptacji i dążeniu do wyższej świadomości.
"Wyjawione tajemnice" to nie tylko książka; to zaproszenie do refleksji i głębszego zrozumienia siebie. Jest to dzieło, które rezonuje z czytelnikiem, zostawiając trwały ślad w jego duchowej podróży. To intrygująca perspektywa na to, jak nasze wewnętrzne światy wpływają na zewnętrzną rzeczywistość i jak miłość może być przejawem doskonałości, kreując nasze życie.

Recenzja książki "Wyjawione tajemnice" - Saint Germain
Zapraszam na mój facebookowy fanpage:
Książki z duchową nutą

Ocena 9/10
Centralnym...

Moja 6 książka przeczytana tego autora,uwielbiam te nauki,polecam z serca .

Moja 6 książka przeczytana tego autora,uwielbiam te nauki,polecam z serca .

Mam do sprzedania III ksiege." Medytacje nad JAM JEST" - 40zl +przesylka wa3@wp.pl

• Duchowość i Filozofia
  • Książka
  • CCC
  • Magia
  • Posiadam nie przeczytane

Dodaj cytat z książki Wyjawione tajemnice