Pornograf

Tłumaczenie: Bohdan Zadura
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Konesera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Pornographer
powieść irlandzka
Alivea

Narratorem i głównym bohaterem powieści jest młody człowiek, parający się pisaniem opowiadań pornograficznych. Świat, który w nich kreuje, jest prosty i wygodny: relacje międzyludzkie - zawsze nieobowiązujące, seks - zawsze bezpieczny. Sam żyje podobnie jak tworzone przez niego postacie. Od jednej przygody erotycznej do kolejnej, sprawnie lawirując między wymogami rzeczywistości. Jednak...

Sam żyje podobnie jak tworzone przez niego postacie. Od jednej przygody erotycznej do kolejnej, sprawnie lawirując między wymogami rzeczywistości. Jednak wizyty u umierającej ciotki oraz przygodna znajomość, której nie da się utrzymać w granicach jednej nocy, położą kres jego błogiej pornoegzystencji, uświadamiając mu, że życie jest gdzie indziej.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie