W hołdzie Narodowym Siłom Zbrojnym

Wydawnictwo: Nortom
Narodowe Siły Zbrojne
historia
masaii

“W hołdzie Narodowym Siłom Zbrojnym” to projekt stworzony przez młode osoby o poglądach patriotycznych. Jest to wyraz fascynacji historią tego zgrupowania i szacunku dla Żołnierzy Wyklętych, którzy w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych walczyli przeciwko dwóm najbardziej krwawym w historii socjalistycznym totalitaryzmom: komunizmowi i niemieckiemu nazizmowi. Walka ta jest jedną z najbardziej...

Jest to wyraz fascynacji historią tego zgrupowania i szacunku dla Żołnierzy Wyklętych, którzy w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych walczyli przeciwko dwóm najbardziej krwawym w historii socjalistycznym totalitaryzmom: komunizmowi i niemieckiemu nazizmowi. Walka ta jest jedną z najbardziej dramatycznych kart w dziejach Polski.

Dramat żołnierzy NSZ rozgrywał się najpierw w czasie konspiracji, partyzanckich walk, następnie podczas ubeckich tortur i niesprawiedliwych procesów przed sądami „Polski Ludowej”, aż wreszcie w walce o pamięć. Celem komunistycznej propagandy było stworzenie czarnej legendy NSZ, a w nawet wymazanie ze zbiorowej pamięci samego faktu istnienia Żołnierzy Wyklętych.

źródło opisu: Wydawnictwo Nortom, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie