Urzeczenie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rontás
literatura węgierska
Hania

"Urzeczenie" jest powieścią, w której bohaterka, analizując wydarzenia kilku miesięcy, zastanawia się nad swoim losem i próbuje określić własne miejsce w świecie.

Książka jest prawdziwym studium natury strachu, który - narastając od lęku i obaw, poprzez przerażenie, aż do koszmaru - potrafi obezwładnić, a wreszcie zniszczyć człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1980

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Medellin | 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Książka opowiada historię trójkąta małżeńskiego, w którym wszystkie trzy osoby cierpią z powodu uwikłania uczuciowego, w jakim się znalazły. Niby historia jakich wiele, można się tutaj spodziewać, że bohaterowie muszą odczuwać dyskomfort z powodu zaistniałej sytuacji. Zsuzsa Beney zagłębia się w odczucia tej trzeciej i przedstawia ogarniający ją strach przed prawowitą żoną kochanka. Strach ten zamienia się w jakieś dziwnie obezwładniające odrętwienie ze znamionami uzależnienia od rywalki. Kobieta wpada w samonapędzającą się spiralę emocjonalną, z której nie może wyjść bez ponoszenia coraz to większych ofiar. Lektura nie należy do lekkich, ale wciąga tak, że trudno ją odłożyć.

chupsh | 2015-08-21
Na półkach: Wegierskie, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

rozmyslania wegierki nad zyciem w trojkacie. Ma slaba psychike.
narracja na poczatku calkiem dobra tyle, ze sie nie rozwija.

Hania | 2011-07-08
michall_1985 | 2016-12-14