Noc świętojańska

Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Jochannisnacht
Hania

Jochen Hauser (ur. 1941) to jeden z najzdolniejszych młodszych prozaików i dramaturgów NRD-owskich. W swej powieści "Noc świętojańska", rozpisanej na głosy, kreśli dzieje młodej kobiety, jej miłości i walki o znalezienie sensu życia. Barbara Falck pracuje na zaporze wodnej wysoko w górach. Co skłoniło absolwentkę wydziału historii sztuki do podjęcia pracy na tym odludziu? W czasie...

W czasie krótkiego wyjazdu do ciotki Barbara przeżywa liczne przygody, spotyka też dawnych "mężczyzn swego życia". Jakie wnioski wyciągnie z tych spotkań? Jak potoczą się jej dalsze losy?

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1976

źródło okładki: zdjęcie autorskie