Przed nieznanym trybunałem; Autograf

Wydawnictwo: Czytelnik
szkice, eseje

„Przed nieznanym trybunałem” - zbiór pięciu szkiców i esejów z lat siedemdziesiątych, dotyczący kryzysu wartości we współczesnym świecie oraz postaw ludzkich wobec ich przejawów, a także obowiązków pisarza i literatury. Tomik prozy „Autograf” zawiera opowiadania i krótki dramat, w których autor pochyla się nad ludzkim losem, daje wyraz zachwytowi nad cudem natury, a także snuje refleksje nad upadkiem moralności.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie