Legia Cudzoziemska. Byłem tam.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nieznane Tropy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: XXL
83-923799-1-1
masaii

Jest to opowieść Polaka, który w latach 90 wstąpił do francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Przeszedł wszystkie jej trudy, aż stał się kadrowiczem szkolącym młodych legionistów. Należał do elity: był spadochroniarzem snajperem. Postrzelony z AK-47 wrócił do Polski. Dziś za to co Legia z niego zrobiła płaci ogromną cenę - 25 lat pozbawienia wolności.

źródło opisu: Wydawnictwo XXL, 2006

Adrian | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Książka w ciekawy sposób opisuje historię wstąpienia Pana Piotra do Legii Cudzoziemskiej. Szkoda jedynie, że autor nie skupił się bardziej na opisie samej legii (uzbrojenie, taktyka, prowadzone działania) zasłaniając się tajemnicą i wiernością jednostce. Według mnie książka miałaby większą wartość gdyby zawierała więcej merytorycznej treści, a nie poetycznych opisów przyrody czy też okolicy, w której przebywał autor.

Khas | 2017-02-06
MisantropiaeFloris | 2017-01-19