Kosmiczne wakacje

Wydawnictwo: Skrzat
judy

Trzej koledzy po kryjomu oglądają stojący na pasie startowym kosmiczny skuter. I oto nagle... nieoczekiwanie... zamyka się właz, a pojazd zostaje wysłany w przestrzeń pozaziemską. Gdzie wylądują? Czy przeżyją? Czy wrócą na Ziemię?Kosmiczne wakacje to fantastyczna opowieść dla tych, którzy marzą o podróżach we wszechświecie i nie tylko.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: www.empik.com

Robert | 2017-02-04

Do książki (w postaci e-booka) wróciłem po... 30 latach, bo w połowie lat 80. dostałem ją jako absolwent zerówki. :-) Ku mojemu zaskoczeniu nieźle zniosła próbę czasu, gdyby wyjąć elementy napisane "pod" dzieci, mielibyśmy po prostu porządne dłuższe opowiadanie SF, z paroma fajnymi pomysłami (np. sposób odżywiania Boran). Główny bohater wiarygodny psychologicznie, nawet jeśli trochę zbyt dojrzały.

W nowym wydaniu zdziwiło mnie parę różnic w stosunku do starego - autorka w jednym miejscu dodała internet i tego typu elementy. Zapewne chciała przybliżyć treść młodszym czytelnikom. Ale przecież książki o podróżach kosmicznych to jest temat sprzed kilkudziesięciu lat i nie ma co udawać, że powstała przed chwilą.

Kasia | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Książka średnio mi się podobała, może dlatego,że jestem na nią już trochę za duża. Jednak końcówka mnie troszkę wzruszyła.

agnieszka777 | 2015-03-22

Z otwartym zakończeniem....jak dla młodzieży to ciekawy pomysł.

Lurtz | 2017-01-29
exotica | 2015-10-31