Rośliny lecznicze

1984-01-01
czeski
Marta Pancikova, Krystyna Kwaśniewska-Mżyk
rośliny leki

Okładka książki Rośliny kosmetyczne Bohumír Hlava, František Pospíšil, František Starý
Rośliny kosmet... Bohumír Hlava, Fran...
Okładka książki Koně - historie a současnost Petr Holzner, Přemysl Neumann, Antonie Pellarová, Karel Trojan
Koně - histori... Petr Holzner, Přemy...

Ciekawa pozycja, dużo informacji i piękne ilustracje. Mam duży sentyment do tej książki.

Bardzo dobry atlas roślin leczniczych. Zawiera on nie tylko rysunki i opisy poszczególnych ziół, lecz również informacje dotyczące działania, użytkowania oraz ewentualnej uprawy. Dla wszystkich zainteresowanych ziołolecznictwem będzie to z pewnością przyjemna lektura.

Bardzo dobra książka z opisem najpotrzebniejszych ziół w fitoterapii. Książka nie skupia się raczej na zastosowaniach kulinarnych i pomija warzywa.
Rośliny mają opis co leczą w formie łacińskich skrótów, ale na szczęście jest legenda.
Bardzo dobre ilustracje z zadbaniem o szczegóły, opis roślin (w tym trujących),kalendarz zbiorów (z podziałem na korzeń, liść, ziele, etc.).
Pozycja obowiązkowa dla każdego zielarza. :)

Bardzo solidne kompendium wiedzy na temat roślin leczniczych. Pomimo upływu lat bo książka nie jest młoda, zaskakująco aktualna i pomocna.

• Przyrodnicze
  • Zioła
  • 2016
  • Dieta i rozwój
  • Encyklopedie, słowniki, podręczniki, atlasy itd.
  • A3) -- POSIADAM

Dodaj cytat z książki Rośliny lecznicze