Rośliny lecznicze

rośliny, leki
flora i fauna
czeski
Nifelinord

Pozycja przedstawia gatunki roślin stosowane w ziołolecznictwie wraz z ich leczniczymi właściwościami, terminy zbiorów poszczególnych roślin, sposoby przygotowania ich do celów leczniczych (magazynowanie, suszenie). Dodatkowo opisane zostały właściwości lecznicze warzyw i przypraw.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://xarchiwum.pl/

Maniek | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Bardzo dobra książka z opisem najpotrzebniejszych ziół w fitoterapii. Książka nie skupia się raczej na zastosowaniach kulinarnych i pomija warzywa.
Rośliny mają opis co leczą w formie łacińskich skrótów, ale na szczęście jest legenda.
Bardzo dobre ilustracje z zadbaniem o szczegóły, opis roślin (w tym trujących), kalendarz zbiorów (z podziałem na korzeń, liść, ziele, etc.).
Pozycja obowiązkowa dla każdego zielarza. :)

Bardzo solidne kompendium wiedzy na temat roślin leczniczych. Pomimo upływu lat bo książka nie jest młoda, zaskakująco aktualna i pomocna.

Zydel | 2017-03-02
Przeczytana: 01 marca 2017