Call-girls

Wydawnictwo: Bellona
The Call Girls: A Tragicomedy with a Prologue and Epilogue
83-11-10384-4
adorable

Jedna z najlepszych książek w dorobku znakomitego, cenionego na całym świecie powieściopisarza i filozofa, który w czasie swojej długiej i barwnej kariery literackiej miał okazje od podszewki poznać realia życia akademickiego wraz z jego wstydliwymi szczegółami. Na stronach Call-girls po mistrzowsku zdemaskował sprzedajność, obłudę i cynizm środowiska naukowego, posługując się w tym celu dość oryginalną formą. Za temat książki wybrał dzieje pewnej nadspodziewanie emocjonującej konferencji, której uczestnikami są przedstawiciele różnych płci i narodowości, uznane autorytety świata nauki. Zebrali się oni w celu omówienia modnych, ale niekoniecznie odpowiedzialnych teorii ludzkich zachowań. Żeby było ciekawiej, te negowane teorie znajdują groteskowe odbicie w zachowaniach i zwyczajach uczestników konferencji, którymi rządzą prymitywne mechanizmy chciwości i żądzy. Dwuznaczne sytuacje, niejasne układy z władzą i moralną degrengoladę wybitnych osobowości świata nauki Koestler odmalował z wyjątkowo gorzkim poczuciem humoru. W jego opowieści na miano call-girls zasługują nie tylko urodziwe dziewczęta, które umilają naukowcom pobyt na kongresie.

adorable | 2011-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2011

Czytanie "Call-Girls" było bardzo męczące.. Skończyłam ją tylko ze względu na to, że nie lubię sytuacji, gdy zostawiam niedoczytane książki.
Byłam nastawiona do niej dość pozytywnie, miałam nadzieję, że będzie całkiem ciekawa. Jakże pomyliłam się..
Książka nie wnosi w życie dosłownie nic, jest chaotyczna, pełna różnorodnych poglądów, często bardzo dziwnych. Zakończyła się również bez sensu.
Nie polecam, niestety..

| 2012-08-14