Call-girls

2006-06-08
2006-06-08
83-11-10384-4
Maja Kittel

Książka będąca próbą umieszczenia nieco nowinek futurystycznych i koncepcji nurtujących Amerykę w latach 70. Nieco nudna, choć ma parę fajnych momentów. Zamknięcie historii tendencyjne, a prolog to już mrugnięcie oka do czytelnika, sam autor pewnie usypiał pisząc, więc wprowadził pewnego rodzaju anormalne zakończenie.

Wyłaniający się obraz nauki przywodzi na myśl to, co pokazała maszyna Klapaucjusza (ta od litery ,,N'').

Jest to gorzki obraz, i choć tu naukowcy dyskutują (lub właśnie nie dyskutują) o przyszłość człowieka, spierają się o najlepsze środki ograniczające jego - nasze!- autodestruktywne skłonności itp., krótko: o zgadnienia ziemskie, ludzkie, których to zagadnień specjalistów rozmaite przywary są po części zrozumiałe, to krytyka Koestlera jest wycelowana w coś głębszego.

Dlatego jest to bardzo dobre, ale raczej tylko w parze z ,,Lunatykami'', jako swoiste uzupełnienie - i ostrzeżenie.

1970

Czytanie "Call-Girls" było bardzo męczące.. Skończyłam ją tylko ze względu na to, że nie lubię sytuacji, gdy zostawiam niedoczytane książki.
Byłam nastawiona do niej dość pozytywnie, miałam nadzieję, że będzie całkiem ciekawa. Jakże pomyliłam się..
Książka nie wnosi w życie dosłownie nic, jest chaotyczna, pełna różnorodnych poglądów, często bardzo dziwnych. Zakończyła się również bez sensu.
Nie polecam, niestety..

• Obyczajowe