Bruschetta i crostini. Grzanki po włosku

Tłumaczenie: Katarzyna Skawran
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z różnych stron świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RM
Bruschetta & crostini - Nouvelles Vartaitions Gourmandes
978-83-7243-907-9
Dorota Smakuje

Zjawili się niespodziewani goście, a w lodówce i spiżarce masz prawie pustki? Nie szkodzi! Wystarczy, że znajdziesz w nich parę podstawowych produktów, by z pomocą tej pięknie ilustrowanej książki na poczekaniu wyczarować pyszną bruschettę z czosnkiem i oliwą lubbruschettę z pomidorami, czosnkiem, oliwą i bazylią. Korzystając z przepisów autorki na włoskie grzanki, błyśniesz kunsztem kulinarnym, a przy tym nie musisz spędzać wielu godzin w kuchni, aby przygotować gościom smaczną kolację czy przekąskę, taką jak crostini zgruszkami, brie i orzechami laskowymi lub bruschettę z pikantnymi małżami. Przepisy w "Bruschetta i crostini. Grzanki po włosku" sątak różnorodne jak same Włochy, ciągnące się od Sycylii aż po Alpy. Od wegetariańskich, przez rybne po mięsne i od lekkich po bardziej sycące.
Masz ochotę coś przekąsić przed telewizorem, ale chcesz uniknąć niezdrowego i tuczącego jedzenia, takiego jak ciastka i chipsy? Z tym poradnikiem błyskawicznie zrobisz zdrową i smaczną bruschettę śródziemnomorską, crostini z twarożkiem i suszonymi morelami lub bruschettę z miecznikiem, pomarańczą i aromatycznymi ziołami. Znajdą się tu także przepisy dla amatorów bardziej treściwych grzanek, np. na crostini z wątróbką drobiową i bruschettę z kiełbasą, bobem i pecorino. Z kolei bruschetta ze słoniną z Colonnaty i czarnymi oliwkami albo z wędzonym boczkiem, pomidorami i rukolą nada się w sam raz na mroźne zimowe dni.

źródło opisu: okladka

źródło okładki: Własne