Fuente Ovejuna
Radek

Sztuka hiszpańskiego dramaturga, Lope de Vegi. Po raz pierwszy opublikowana w Madrycie w 1619 roku jako część "Docena Parte de las Comedias de Lope de Vega Carpio" ("Tom 12 zebranych dramatów Lope de Vega Carpio"). Spektakl jest oparty na rzeczywistym zdarzeniu historycznym, które miało miejsce w miejscowości Fuenteovejuna (obecnie Fuente Obejuna) w Kastylii w 1476. Dramat posiada bohatera zbiorowego, którym są wieśniacy.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie