7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-901069-1-5
goguś, Irena Durka-Żydek
Mystique

"Goguś" to barwna opowieść o miłości nie pozbawiona humoru, ale na swój sposób tragiczna. Przedstawia problemy współczesnego pokolenia Polaków, ludzi nie zrozumianych, zagubionych w nowej, ciągle zmieniającej się rzeczywistości.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

To między innymi opowieść o fascynacji młodego mężczyzny przypadkowo spotkaną kobietą. On pochodzi ze zwykłej robotniczej rodziny, ona ma krewnych posiadających tytuły naukowe. Różnią się i statusem społecznym i wykształceniem. Sara wydaje mu się boginią, istotą doskonałą. Robi wszystko, aby ją odnaleźć, poznać, kontynuować znajomość. Jego uczucie wydaje się być podobne do miłości Wokulskiego do Izabeli Łęckiej. W tle przemiany po 1989 roku i Łódź, choć akcja toczy się również w innych miastach, a nawet za granicą. Nowa rzeczywistość, w której niektórym trudno znaleźć swoje miejsce, pracę, a niektórzy sobie doskonale radzą. Teo jest zakochany, z początku nie widzi świata poza Sarą. Stara się jej zaimponować, wydać lepszym, na jakiś czas zapomina nawet o kłopotach rodzinnych. Niestety, życie przypomina mu o nich i w pewnym momencie staje przed wyborem. Sam sobie musi odpowiedzieć, czy to miłość, czy jedynie chwilowe zauroczenie. Co jest dla niego najważniejsze? Co się...

Natalia | 2012-12-01

Lekka książka na chłodne wieczory. :)

Anna | 2015-07-15
zdzinio | 2015-05-31