Zieleń wszelka zginie

Seria: Proza Iberoamerykańska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Todo verdor perecerá
Róża_Bzowa

Przejmująca historia ludzkiej samotności, której źródłem jest nieudana miłość: bohaterka powieści potrzebuje jej tak jak powietrza do oddychania. Agata Cruz jest skryta i zamknięta w sobie, a w istocie spragniona ludzkiego ciepła; pozornie zimna, a naprawdę namiętna; prosta i niewykształcona, lecz skomplikowana i bogata wewnętrznie. Jej tragedia jest tragedią samotności, braku porozumienia, izolacji, doprowadzoną do skrajności i głęboko wstrząsającą surowym realizmem psychologicznym.

Posłowiem zaopatrzyła Jadwiga Konieczna-Twardzikowa.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1975

źródło okładki: scan

idj95 | 2014-10-21

To chyba najbardziej depresyjna książka jaką w życiu czytałam.

Sylwia | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016