A ty zostaniesz ze mną

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na Pograniczu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość
978-83-923059-9-6
literatura faktu
BethLuisNion

dwujęzyczna, polsko-nimiecka publikacja z serii "Na Pograniczu" Z przedmowy: "Niemki, które wyszły za Polaków, tworzą największą grupę autochtonów w książce Kingi Konieczny, dziennikarki, która przeprowadziła wywiady, oraz Andrzeja Łazowskiego, fotografa i inicjatora przedsięwzięcia. Urodzona w Szczecinie Hildegarda wyszła za mąż za powstańca warszawskiego. Ruth z Prus Wschodnich utknęła w...

dwujęzyczna, polsko-nimiecka publikacja z serii "Na Pograniczu"
Z przedmowy: "Niemki, które wyszły za Polaków, tworzą największą grupę autochtonów w książce Kingi Konieczny, dziennikarki, która przeprowadziła wywiady, oraz Andrzeja Łazowskiego, fotografa i inicjatora przedsięwzięcia. Urodzona w Szczecinie Hildegarda wyszła za mąż za powstańca warszawskiego. Ruth z Prus Wschodnich utknęła w Szczecinie po drodze do Niemiec, biorąc ślub z milicjantem z Niebuszewa. Losy Inge wyznaczyła szczecińska stocznia, w której jako spawacz pracował przed wojną jej ojciec, a po wojnie ona sama. Druga grupa autochtonów to dzieci specjalistów: Dieter, syn szkutnika z Trzebieży, i Renate Jachow, której ojciec aż do 1957 roku nie mógł opuścić stoczni szczecińskiej. Są jednak wśród bohaterów książki osoby o bardziej złożonych losach. Monika, która była córką Niemki z Brandenburgii i polskiego robotnika przymusowego, przyjechała do Szczecina z całą rodziną w 1946 roku."

ZielonaPoziomka | 2015-12-20
rayuela | 2012-01-25