Złota Dzida Bolesława - podania, legendy i baśnie ziemi lubuskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna
BethLuisNion

Złota dzida Bolesława : podania, legendy i baśnie Ziemi Lubuskiej / wybór [słownik, źródła, komentarze i bibliografia] Janusz Koniusz ; przedm. Eugeniusz Paukszta] ; il. Jan Marcin Szancer.
[bn.org.pl]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ira | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Właśnie tak powinno się pisać legendy. Pięknym, baśniowym, stylizowanym na dawny językiem. Powinno się je opowiadać nieśpiesznie, spokojnie, z rozmachem.
"Złotą dzidę Bolesława" znałam już wcześniej, w wersji okrojonej dla młodzieży. Z przyjemnością przypomniałam sobie znane już podania (ze szczególnym uwzględnieniem "Mniszki", która zawsze wywoływała u mnie dreszcz niepokoju) i uzupełniłam je lekturą dotychczas nie znanych. Nie nudziłam się nawet przez minutę.

Doracy | 2016-02-27
BethLuisNion | 2014-02-15