Z Tomkiem i Moniką w pustyni i w puszczy

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-01386-0
literatura faktu
BethLuisNion

Opowieść reżysera Władysława Ślesickiego na temat pierwszej polskiej ekranizacji powieści "W pustyni i w puszczy". Opowieść o tym jak kompletowano ekipę filmu, o wszystkich perypetiach aktorów i filmowców w trakcie zdjęć w Egipcie, Bułgarii, Sudanie i wielu innych ciekawych miejscach. Opowieść pełna anegdot i bardzo ciekawych historii, właściwie czyta się ją jak książkę przygodową.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Vemona | 2018-02-23
Przeczytana: 1982 rok

Ciekawa opowieść o powstawaniu filmu. Choć zarówno film, jak i powieść, na podstawie której powstał, nie należą do moich ulubionych, to te anegdoty z planu czytało się ciekawie. Szkoda, że jakość zdjęć nie za dobra, ale ogólne wrażenie pozytywne.

Iga_Aya | 2017-12-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2017

Ciekawa relacja z realizacji zdjęć do filmu "W pustyni i w puszczy". Perypetie aktorów, całej ekipy. Ciekawe informacje o tym jak powstawały poszczególne sceny i jak radzono sobie z przeciwnościami (pogoda, niski budżet, itd.)

wakahisa | 2013-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Przeczytałam, chociaż samego filmu ani książki nigdy jakoś szczególnie nie lubiłam. Bardzo ciekawe wspomnienia reżysera, pozytywnie się zaskoczyłam.

ems | 2012-02-13
Przeczytana: 2010 rok

Dość ciekawe wspomnienia reżysera Ślesickiego nt kręcenia kultowego filmu 'W pustyni i w puszczy' w latach 70. Z książki można się dowiedzieć, dlaczego film wyglądał tak jak wyglądał. Uwaga: raczej tylko dla miłośników filmu i powieści Sienkiewicza. Szkoda, że wydane zgodnie z PRLowskimi standardami. Fotografie prawie nieczytelne.

Dominik Socha | 2013-11-01
Przeczytana: 30 października 2013

Ciekawe wspomnienia z planu jednego z bardziej znanych filmów mojego dzieciństwa, dużo interesujących obserwacji, świetne pióro, na minus - fatalna jakość (skądinąd niezwykle interesujących) zdjęć.

Agnieszka Męcińska | 2012-04-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

SUPER KSIĄŻKA. MAM JĄ I CZĘSTO DO NIEJ WRACAM.

darekkr | 2017-10-12
Halistra | 2017-01-26