Jak rozmawiać, szukając pracy?

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-586-9
praca, poszukiwania pracy
poradniki
pole_minowe

Celem tej książki jest skłonienie Czytelnika, zmuszonego przez sytuację życiową do szukania pracy, by zrewidował własne motywy i sposoby działania. Autor namawia do podejmowania ryzyka i ukierunkowanego wysiłku w staraniach o pracę, i sięgania przy tym po oręż żywego słowa. Trafnie dobrane przykłady, w tym również przegląd technik stosowanych przez nieuczciwych pracodawców, żerujących na ludzkiej biedzie oraz nieświadomości osób szukających pracy i zarobku - to jedna z mocnych stron książki. Przystępnie wyjaśniono w niej wiele pojęć prawnych, wiążąc je z praktycznymi wskazówkami. Pod kątem praktyki opracowany został również zamieszczony tu spis aktów prawnych. Uwzględnia on potrzeby zarówno osób szukających pracy, jak i potencjalnych pracodawców oraz przedstawicieli biur pośrednictwa pracy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Jak_rozmawiac__szukajac_pracy_-p-1435-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Jak_rozmawiac__szukajac_pracy_-p-1435-.html

pole_minowe | 2011-07-02
Na półkach: Przeczytane, Misz-masz, Polska, 2011
Przeczytana: marzec 2011

Chyba jedyny poradnik o szukaniu pracy nie będący kalką z ameryki.

Autor bardzo trafnie opisuje nasze rodzime podwórko, bez ogródek nazywa rzeczy po imieniu i pisze z pozycji 'tak jest, ale jak się w tym znaleźć'. Zwraca uwagę na różne aspekty rynku pracy: transformacja ustroju, popartyjne kierownictwo, samozwańczy kapitaliści, oszuści 'sprzedający' pracę zagranicą... wnika w ich przyczyny, opisuje konsekwencje i daje praktyczne wskazówki dla osób poszukujących zatrudnienia. Podobnie opisuje zjawisko indywidualnego bezrobocia i jego wpływ na osobę pozostającą długotrwale bez pracy.

Czytając ten poradnik byłam bardzo pozytywnie zaskoczona opisem naszej polskiej rzeczywistości, naszego polskiego rynku pracy, naszych polskich realiów, przemyśleń i refleksji dotyczących życia tu i teraz.

Polecam także osobom nie pozostającym bez pracy.

qswyt | 2015-12-28
Sylwia | 2016-01-29