Madame Deloblat

Tłumaczenie: Grażyna Majcher
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kalejdoskop". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Madame Deloblat
978-83-7495-367-2
Agata

- powieść uznanego pisarza, eseisty i tłumacza - wnikliwy portret francuskiej elity społecznej namalowany z dużą dozą ironii - zabawna i wciągająca opowieść o nieprzeciętnie zwyczajnej kobiecie Madame Deloblat to wypadkowa Madame Bovary i amerykańskiego serialu Gotowe na wszystko. To historia kobiety, która fascynuje… brakiem osobowości. Jest przypadkiem wybitnie nieciekawym. W jej życiu...

- powieść uznanego pisarza, eseisty i tłumacza
- wnikliwy portret francuskiej elity społecznej namalowany z dużą dozą ironii
- zabawna i wciągająca opowieść o nieprzeciętnie zwyczajnej kobiecie

Madame Deloblat to wypadkowa Madame Bovary i amerykańskiego serialu Gotowe na wszystko. To historia kobiety, która fascynuje… brakiem osobowości. Jest przypadkiem wybitnie nieciekawym. W jej życiu miało miejsce tylko jedno kontrowersyjne wydarzenie, które po latach może odbić piętno na losie bohaterki.

źródło opisu: Muza, 2008

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/files/okladki/duze/041571.jpg

Marguerite | 2014-10-31
Przeczytana: 31 października 2014

Madame Debolat to opowieść o zwykłej kobiecie, średnio inteligentnej, która żyje ze swoim bogatym mężem i trójką synów. Nie pracuje, gdyż utrzymywanie bezrobotnej żony, wydającej pieniądze, podnosi prestiż i umacnia ego mężczyzny. Stara się zaangażować w różne, nieodpłatne działania, aby zasymilować się ze społeczeństwem i zyskać aprobatę mieszkańców. Tylko raz w życiu, jako nastolatka, odważyła się na śmiał, szaleńcze przedsięwzięcie w poszukiwaniu szczęścia.
Zakreślony portret Hortensji- kobiety, która sama ma nie wie czego chce w życiu, jednak nie przekonuje naturalnością postaci.
Powieść naładowana jest opisami, metaforami, często zupełnie zbędnymi i przygniatającymi swoim ciężarem.
W każdej chwili czytania, można odłożyć bez żalu.

nessy | 2015-02-24

Nudnawa, nie poleciłabym jej nawet na nudny wieczór.

Ilona | 2012-08-13
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Madame Deloblat to książka opowiadająca historię pewnej kobiety - Hortense.Miała bogatego męża, trójkę dzieci i żyła w dostatku.Jednakże to nie sprawiało, że czuła sie osobą spełnioną. Potrzebowała czegoś więcej.Podczas pewnego przyjęcia dostała propozycję, która na krótki czas zmieniła jej życie...

Książkę czyta się dosyć szybko, choć niektóre opisy są tutaj niepotrzebne.Jest opowieścią zarazem zabawną jak i wciągającą o nieprzeciętnie zwyczajnej kobiecie.

Fraukabuki | 2012-02-12

Książkę kupiłam pod wpływem impulsu, rzucił mi się w oczy tytuł - interesujący. Niestety czytanie nie było tak interesujące, mozna by rzec nudne. Jakoś przebrnęłam, owszem chwilami mnie wciągnęła za to potem omijałam kartki. Watki dotyczące męża przepełnione niecodziennymi wyrazami, co dodatkowo utrudnia czytanie. Może gdyby była dłuższa to była by inna, ciekawsza? Może, ale nie jest taka jest po prostu niewarta czasu na jej przeczytanie. A szkoda.

książek: 2023
Agata | 2011-10-22

Ot takie czytadełko.... Chyba Autor miał w zamyśle głębszą myśl...może morał(?) na końcu.... nie wiem....

Marla | 2016-02-20
Przeczytana: 2011 rok