Białorusini i Ukraińcy w polityce obozu piłsudczykowskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersyteckie Trans Humana
9788389190871
historyczna
masaii

"Eugeniusz Mironowicz logicznie wykazał, w jaki sposób niezdolność kolejnych rządów Rzeczypospolitej Polskiej do zaspokojenia podstawowych postulatów Białorusinów i Ukraińców - przeprowadzenia reformy rolnej oraz rozbudowy oświaty w językach ojczystych - oraz narzucanie języka i kultury polskiej prowadziły do zaostrzania konfliktów narodowościowych, a w rezultacie przekształcenia znacznej części społeczności mniejszościowych w przeciwników państwa polskiego, liczących na wsparcie sąsiednich mocarstw. Rezultaty tego - fatalne dla wszystkich stron tych konfliktów - ujawniły się po wybuchu drugiej wojny światowej".
Z recenzji prof. Jerzego Tomaszewskiego

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersyteckie Trans Humana, 2007