Passion

Passion
978-0385739160
angielski
medea

Luce would die for Daniel. And she has. Over and over again. Throughout time, Luce and Daniel have found each other, only to be painfully torn apart: Luce dead, Daniel left broken and alone. But perhaps it doesn’t need to be that way. . . . Luce is certain that something—or someone—in a past life can help her in her present one. So she begins the most important journey of this lifetime . . ....

Luce would die for Daniel.

Luce is certain that something—or someone—in a past life can help her in her present one. So she begins the most important journey of this lifetime . . . going back eternities to witness firsthand her romances with Daniel . . . and finally unlock the key to making their love last.

Cam and the legions of angels and Outcasts are desperate to catch Luce, but none are as frantic as Daniel. He chases Luce through their shared pasts, terrified of what might happen if she rewrites history.

Because their romance for the ages could go up in flames . . . forever.

Sweeping across centuries, PASSION is the third novel in the unforgettably epic FALLEN series.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: http://laurenkatebooks.net

wiejskifilozof | 2016-06-01

Dziś opowiem,moje wrażenia z przeczytanej książki.Książka,podobała mi się tak mocno,że będę o niej pamiętał.No,może nie całe życie.
Ale,jakiś czas może tak.
Co spowodowało,że pokochałem te książkę ?
Otóż,te podróże po różnych epokach.
I Moskwa z czasów wojny,dawne Chiny,Egipt,czy Majowie.

W każdym okresie spotykamy Luce i Daniela.
I ich uczucie.
A ja lubię jak akcja książki toczy się w wielu miejscach.
Dlatego tak bardzo mi się podobała.

MarCyśka | 2010-11-19
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Dwie poprzednie części były jednak lepsze...;p

Urmurmina | 2014-04-29

Chyba najbardziej wciągająca (jeśli to jeszcze bardziej możliwe) i pełna niesamowitych przygód część "Upadłych". No, ale wyżej już się niestety nie da ocenić, więc mogę tylko słownie ją wyróżnić wśród arcydzieł, jakimi dla mnie były poprzednie części. Aż brak mi słów na to, jak podobał mi się pomysł wędrówki po poprzednich wcieleniach Luce! Po prostu jestem zakochana na zabój w tej historii!

"Co można zrobić z dłońmi, kiedy jedyna rzecz, którą pragnęły trzymać, nagle znika, i to w tak okrutny sposób? Jedna dziewczyna, całe życie - znika?"

Jak sugeruje tytuł - powinno być namiętnie... Powinny targać nami potężne uczucia. Niestety mną nie targały żadne uczucia podczas czytania kolejnego tomu tej sławnej i uwielbianej serii - z wyjątkiem nasilającego się rozdrażnienia i znużenia...

Między Luce i Danielem nie iskrzy w dalszym ciągu, mimo że oboje deklarują wieczną, niezniszczalną miłość. Luce zresztą i tak nie dowierza temu uczuciu i gna poprzez swoje wcześniejsze wcielenia w celu naocznego przekonania się, że ta miłość rzeczywiście istnieje, że to nie tylko klątwa ich ze sobą związała tak silnie i na zawsze...

To wszystko mogłoby być ciekawe - razem z Luce wędrujemy przez wiele ciekawych miejsc, takich jak Chiny, starożytny Egipt. Problem w tym, że to wcale ciekawe nie jest - tylko męczące, pełne nielogiczności. Luce gna, Daniel za nią. Kochają się, ale nie wiadomo, z...

Cassin89 | 2011-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2011

Luce i Daniela łączy zarazem piękne i straszne przeznaczenie. Z jej każdym wcieleniem przeżywają na nowo tą samą tragedię. Ona zawsze ginie w płomieniach, nigdy nie osiągając dorosłości. On zawsze cierpi, za każdym razem oglądając jej śmierć i czekając aż jej dusza znajdzie nowe wcielenie. Do momentu aż znowu się spotkają by przeżyć od nowa tą samą historię.
Luce zdaje się uniknąć okropnego końca. Miłość jej wczesnych wcieleń i Daniela stała się przez tysiąclecia prawdziwą legendą.
Dziewczyna jednak zaczyna wątpić we wszystko co jej powiedziano. Nikt nie chce uchylić rąbka tajemnicy i rozwiać jej niepewności.
Po bitwie z Wygnańcami, która kończy drugi tom, Luce bardziej zdecydowanie niż kiedykolwiek bierze los w swoje ręce. Nie wie komu może zaufać, a podobno nieśmiertelnej miłości nie może być już taka pewna.
Jej cień rzuca także cień przeszłości. Przy pomocy głosiciela przenosi się w czasie poprzez swoje wcielenia aby przekonać się o prawdziwości tego co powiedział jej Daniel i...

Martyna | 2015-06-03

Jak dla mnie najlepsza część z całej serii...naprawdę dobra:) Razem z Lucy ruszamy w podróż po jej poprzednich wcieleniach...Poznajemy również dogłębniej Daniela i uzmysłowiamy sobie ogrom i okrucieństwo jego kary. Ciężko się było oderwać, polecam :)

Paulina | 2011-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

„W każdym życiu wybiorę Ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze”.

Na pierwszą część trylogii Lauren Kate natknęłam się już bardzo dawno temu i pamiętam, że niesamowicie mi się spodobała, jednakże po niewypale jakim okazała się część druga (której nawet nie doczytałam jeśli mam być szczera) chciałam porzucić tą serię. Poza tym naprawdę mam co czytać i nie chciałam wracać do „Udręki” co za tym idzie także nie chciałam czytać „Namiętności”, ale gdy się dowiedziałam, że trzecia część opowiada o podróżach przez poprzednie życia Luce, pomyślałam, że to może być ciekawe i powinnam zrozumieć o co chodzi, więc zabrałam się za tą część najszybciej jak byłam w stanie.

Luce ma dość klątwy która spoczywa na niej i na Danielu. Chce być z nim na zawsze ale nie w taki sposób. Nie chce na zawsze już za każdym razem dnie dożywać do dorosłości i płonąć odradzając się raz za razem. Postanawia za pomocą Głosicielów rozpocząć podróż w przyszłość aby prześledzić swoje poprzednie...

marcia | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

"Namiętność" czyli przedostatnia część z serii o upadłych aniołach.

Książka rozpoczyna się w momencie, w którym została przerwana w "Udręka".
Lucy wyruszyła w nieznane ... w swoją przeszłość. Nie ma pojęcia co tam znajdzie, ale jednego jest pewna, w końcu pozna wszystkie tajemnice. Lucy musi to także zrobić, aby się przekonać czy miłość jej i Daniela jest prawdziwa czy tylko jest karą za decyzje jaką dawno, dawno temu podjął.
"Muszę sprawdzić, czy on kocha mnie, a nie jakiś ideał mnie, z powodu klątwy, która go wiążę. Muszę wiedzieć, czy łączy nas coś silniejszego. Coś prawdziwego."

W podróży towarzyszy jej uroczy gargulec o imieniu Bill ... tylko, że nie jest tym za kogo go uważamy. Naprawdę jest zły, bardzo zły!
Bill chce zrobić coś okropnego, coś do czego Lucy i Daniel i inne upadłe anioły nie mogą dopuścić!

Ale, żeby tego dokonać muszą wyruszyć do miejsca Upadku. Do miejsca gdzie wszystko się rozpoczęło.

assina | 2013-12-08

Najbardziej w tej części uwiódł mnie temat przeszłości Luce i Daniela. Autorka skupiła się tutaj głównie na samej miłości tej dwójki, ale zrobiła to w ciekawy sposób opisując zeszłe wcielenia Luce i Daniela. To naprawdę robiło wrażenie wchodzenie ciągle w kolejne historie z przeszłości ich miłości. Było tutaj wyraźnie pokazane jakim silnym uczuciem się nawzajem darzą i nie było ku temu żadnych wątpliwości. Ukazanie wszystkich wcieleń Luce pozwala zrozumieć wiele rzeczy i w końcu można się dowiedzieć więcej tego, czego Daniel nie chciał nam wyjawić w poprzednich częściach ;). Naprawdę nie zawiodłam się na tej części, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ta miłość Daniela i Luce jest niezwykła. I nawiązanie do przeszłości...po prostu strzał w dziesiątkę.

młoda_pisarka | 2014-02-09
Przeczytana: 03 marca 2012

Trzecia już część czterotomowego cyklu o miłości śmiertelniczki i upadłego anioła.
Luce musi wreszcie odkryć wspomnienia, które zostały jej odebrane. Musi dowiedzieć się jak wyglądały jej poprzednie wcielenia i dlaczego w każdym z nich Daniel zawsze ją odnajdował.
Jednak to, co wcześniej wydawało jej się oczywiste szybko okazuje się być o wiele bardziej pogmatwanym i skopmlikowanym. Z każdym poprzednim wcieleniem Luce czuje coraz większy ciężar, gdy raz po raz patrzy jak ona sama spala się i zamienia w garstkę popiołu.
Daniel podąża na szczęście jej śladem, bo to jego zadanie, to zadanie ich obojga - zawsze się odnajdywać.