Zgłosuj na książki roku 2017

Poradnik miłośnika astronomii

Wydawnictwo: AstroCD - Sylwia Substyk
978-83-932019-0-7
Scorpu

Poradnik miłośnika astronomii, to wyjątkowa książka, napisana przez miłośnika astronomii dla miłośników astronomii. Zawiera bogactwo informacji przydatnych w planowaniu i przeprowadzaniu obserwacji astronomicznych. Adresowana jest przede wszystkim do początkujących obserwatorów nieba, którym powinna w praktyczny sposób pomóc wykorzystać własną lornetkę czy teleskop. Z książki dowiedzą się oni kiedy, jak i gdzie oraz za pomocą jakich instrumentów rozpocząć swą przygodę z astronomią. Osoby planujące zakup lub rozbudowę swojego sprzętu obserwacyjnego, zapewne skorzystają z rozdziału poświęconego temu zagadnieniu, w którym autor w przystępny sposób pokazuje, na co zwrócić uwagę przy zakupie lornetki, teleskopu czy też wyposażenia – okularów lub filtrów. Doświadczeni obserwatorzy zapewne docenią szczegółowe opisy i porady dotyczące obserwacji kilkuset obiektów nocnego nieba, które – choć w dużej części znane – po raz pierwszy zostały tak kompleksowo zestawione. Poradnik miłośnika astronomii to idealny przewodnik dla każdego, kto chce bliżej poznać rozpościerające się ponad naszymi głowami niebo. Książka zawiera szczegółowy kalendarz zjawisk astronomicznych na lata 2011–2019.

źródło opisu: AstroCD - Sylwia Substyk, 2010

źródło okładki: http://www.astrocd.pl/index.php?id=4&zoom=546

stareprawo | 2014-11-18
Przeczytana: 2011 rok

Książka napisana rzetelnie. Dla osoby zielonej astronomicznie - nieoceniona, dla wyjadacza zaś w szczególności posiadającego inne pozycje populistyczne o tej tematyce, mniej przydatna. Oczywiście w stosunku do Kulikowskiego czy też W. E. Celnika i H-M. Hahna jest znacznie bardziej świeższa i aktualna w wielu tematach, w kilku powiela znane informacje. Jesteś młodym adeptem obserwacji astronomicznych kupuj bez wahania.

krystyna kalinowska | 2012-03-06
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Bardzo dobra książka dla każdego.Pomocna w poznawaniu zagadnień astronomicznych,zarówno dla laików jak i dla zaawansowanych.

adrian | 2016-04-27
agatix | 2014-08-05