Niezwykłe zjawiska klimatyczne. To niesamowite

Wydawnictwo: Publicat

Nawet najbardziej znane miejsca kryją nierozwikłane tajemnice. Nawet najbardziej oczywiste fakty mogą mieć w sobie zalążek zagadki. zobacz, jak niezwykły jest świat wokół nas! Czy wiesz, że najbardziej suchym obszarem na ziemi jest Antarktydaa Czy uwierzysz, że w Uzbekistanie spadł kiedyś czerwony grada Czy zdajesz sobie sprawę, że co 12 godzin i 25 minut powłoka ziemi unosi się i opada o około 15 cma Sięgnij po tę książkę, a przekonasz się, jak groźna i niezwykła potrafi być nasza planeta!

flameleaf | 2014-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2014

Warto przeczytać, bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego.
Szata graficzna jest przystępna, zdjęcia- jak to w książkach takiego typu, wyraziste i zachwycające feerią barw. Dany temat omawiany jest na dwóch sąsiadujących stronach, na każdej umieszczone są dodatkowo ciekawostki. Niestety autorka tylko nadszarpnęła poszczególne zagadnienia, a pobieżne fakty budzą lekką konsternację i niedosyt.

silverraven | 2013-03-29
Przeczytana: 06 kwietnia 2013