Recenzje, szkice, rozprawy literackie 1935-1946, tom 1.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane i wybory utworów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-08-04419-3

Wydanie krytyczne Dzieł zebranych jednego z największych pisarzy polskich XX wieku, współzałożyciela i wieloletniego członka redakcji „Kultury” paryskiej, autora wielkich świadectw minionego wieku: Innego Świata oraz Dziennika pisanego nocą. Edycja obejmie całość twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego: oprócz tekstów znanych już polskiemu czytelnikowi znajdą się w niej utwory rozproszone,...

Edycja obejmie całość twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego: oprócz tekstów znanych już polskiemu czytelnikowi znajdą się w niej utwory rozproszone, artykuły, wywiady, a także zdjęcia pochodzące z archiwum Pisarza.

Dzieła zebrane będą ukazywać się w kilkunastu obszernych tomach w latach 2010-2019.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie,

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=1819

Paweł Lipka | 2014-02-05

Rewelacyjny zbiór dla wszystkich sympatyków Herlinga-Grudźińskiego. Według mnie fantastyczny pomysł zebrać wszystkie dzieła i wydawać je w obszernych i ładnie wydanych tomach. Rzecz jakiej brakowało na polskim rynku wydawniczym. Czekam na następne tomy bo naprawdę warto. Polecam.

ouLIPOgram | 2011-08-03

Zawsze warto poczytać książki mądrych ludzi. Trochę jednak mnie rozczarował tom I, oczekiwałem więcej eseistyki, a tu...recenzje, pisarze ludowi, wojenna biografia. Ale czekam na następne tomy.

Ewelina Kędziora | 2015-07-25
| 2015-05-10