Eliksir dobroci

Wydawnictwo: Novae Res
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-180-8
bajka, elfy, miłość, przyjaźń, wojna
Kamila

Bluszcz marzeń sięgający swymi pędami do białych obłoczków. Eliksir Dobroci o smaku poziomek. Pracownia artystyczna, w której maluje się skrzydełka motylom. Wyścigi orzechowych łodzi o Puchar Czarodziejskiej Fali. Zaczarowana magnolia pełniąca funkcję bramy łączącej dwa odległe światy. Ludzkie łzy jako broń solna. Kraina Shelter oznaczająca schronienie, zacisze. „Eliksir Dobroci” to opowieść...

„Eliksir Dobroci” to opowieść o leśnych tajemnicach, elfiej rodzinie królewskiej oraz perypetiach głównej bohaterki — Diviany. W książce charakterystyczne jest przesłanie dobroci, miłości i przyjaźni — wartości ponadczasowych, o których obecnie często się zapomina. Przedstawiona historia silnie porusza wyobraźnię dziecka, jednocześnie ucząc i umilając czas.

Magdalena Ciesielska (z domu Hełmecka) — ur. 29 grudnia 1978 r. w najstarszym mieście w Polsce — Kaliszu. Humanistka, od najmłodszych lat zafascynowana bajkami i legendami, książkami znanych i mniej znanych autorów. Swoje cudowne dzieciństwo, pełne przygód i atrakcji, zawdzięcza rodzicom, rodzeństwu oraz dwóm miejscowościom o nazwie Niedźwiady i Brzeziny. Zamiłowanie do literatury oraz historii kontynuowała na studiach filologicznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2003 r. uzyskała tytuł magistra filologii polskiej (specjalność dziennikarska). Pracowała jako reporter i prezenter radiowy, redaktor i korektor w wydawnictwach. Od 2007 r. zawodowo zajmuje się copywritingiem. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Irena | 2011-11-23
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 22 listopada 2011

„Związek elfów to dwa serca bijące w jednym, zgranym rytmie.”*

Ach jak fajnie było by mieszkać w świecie gdzie jest pełno dobroci, miłości i przyjaźni. Gdzie nie ma czegoś takiego jak kłamstwa, zdrady, niepotrzebne kłótnie i waśnie. Można by żyć w ciszy i spokoju ciesząc się tym co mamy.

Taki właśnie jest las Shelfer, w którym mieszkają Elfy mieszkające w jednej z dziupli drzewa. Są one tak małe jak wskazujący palec dorosłego człowieka, osiadają delikatne skrzydła, spiczaste uszy, a elfy-kobiety oraz elfy-dziewczynki – długie rozpuszczone włosy. Są one długowieczne, a na świat przychodzą tak jak motyle. Tej cudnej krainie były tylko trzy pory roku – wiosna, lato i jesień.
Historia opowiedziana w „Eliksirze dobroci” jest o Divianie, królewskiej elfiej księżniczce, która jest bardzo piękna i równie dobra. Młoda Diviana czuje się bardzo samotna i czuje, że nadszedł czas by i ona odnalazła swoją prawdziwą miłość. W tym celu udaje się do Celi wróżki, która spełnia życzenia elfów....

Exis | 2011-11-26