Sławni ludzie w anegdocie

Wydawnictwo: Ad Oculos
978-83-62792-13-9
sławni ludzie, anegdoty
jagarkar

Marlena Dietrich – aktorka, Honoriusz Balzac - pisarz, Ludwig van Beethoven - kompozytor, Gioacchino Antonio Rossini – kompozytor, Napoleon Bonaparte – cesarz, Jan Sebastian Bach – kompozytor, Pablo Picasso – malarz, Dwight Eisenhower - prezydent, Albert Einstein – fizyk, cała paleta wybitnych postaci, powszechnie znanych. Naukowcy, artyści, politycy, dzięki anegdocie pokazują swą ludzką twarz.
* *

Pablo Picasso zaproponował przyjacielowi, że namaluje jego portret. Ten zgodził się chętnie, ale nie zdążył jeszcze dobrze usiąść w fotelu, gdy Picasso wykrzyknął:
- Gotowe!
- Tak szybko? Przecież nie minęło jeszcze pięć minut! - zdziwił się przyjaciel.
- Chyba zapomniałeś, że znam cię już prawie czterdzieści lat - odpowiedział Picasso.
* *

Zapytano kiedyś Artura Rubinsteina, co było dla niego najtrudniejsze, kiedy uczył się grać na fortepianie.
Wirtuoz odpowiedział:
- Opłata lekcji.
* *

W początkach naukowej kariery Alberta Einsteina pewien dziennikarz spytał panią Einstein, co myśli o swoim mężu.
- Mój mąż to geniusz! On umie robić absolutnie wszystko, z wyjątkiem pieniędzy.
* *

Pewnego razu Cyprian Kamil Norwid przeglądał gazety, a obecny przy tym przyjaciel zapytał:
- Jest coś nowego?
- Owszem.
- Co?
- Data.
* *

Amper był człowiekiem bardzo roztargnionym. Pewnego razu był z wizytą. Gdy miał wychodzić, zaczął padać ulewny deszcz, więc gospodarz zaproponował mu nocleg. Amper się zgodził.
Po kilku minutach gospodarz poszedł sprawdzić, czy wszystko w porządku, ale nigdzie nie mógł gościa znaleźć.
Po pewnym czasie ktoś zadzwonił do drzwi. Gospodarz otworzył drzwi i zobaczył Ampera.
- A gdzież pan był?!
- W domu, po piżamę.