Europa XVIII wieku 1700-1789

Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Europy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Eighteenth Century Europe 1700-1789
83-06-02625-X
XVIII wiek, kultura, sztuka, obyczaje
historia

Interesująca próba panoramicznego przedstawienia dziejów XVIII-wiecznej Europy. Autor zajmuje się nie tylko największymi ówczesnymi mocarstwami, ale także państwami znajdującymi się na politycznych obrzeżach kontynentu. Omawia zagadnienia z dziedziny polityki, ekonomii, handlu, analizuje także strukturę społeczną. Wiele miejsca poświęca rozwojowi miast, Kościołowi i religii, a także sprawom kultury.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1997.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sasha | 2016-01-23