O stawaniu się osobą

Tłumaczenie: Maciej Karpiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
On Becoming a Person
83-7120-951-7

"O stawaniu się osobą" to zbiór esejów Carla R. Rogersa zebranych z wielu lat pracy terapeutycznej. Zdaniem autora wszystkie one odnoszą się do spraw życia osobistego w naszym pogmatwanym świecie i mogą się przyczynić do wzbudzenia odwagi i pewności siebie, do zrozumienia osobistych trudności tych, którzy będą je czytać. Zbiór ten skierowany jest zarówno do specjalistów: psychologów,...

Zbiór ten skierowany jest zarówno do specjalistów: psychologów, psychiatrów, nauczycieli, osób zarządzających przedsiębiorstwami itp., jak i tych wszystkich, którzy poszukują dróg rozwoju osobistego. Elementem łączącym te eseje jest ciepły, entuzjastyczny, pełen przekonania i troski ton autora.

źródło opisu: REBIS, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

libertas | 2015-01-31
Przeczytana: grudzień 2014

W mojej opinii bardzo poruszająca książka.Mimo iż autor akademicko zaliczany jest do nurtu humanistycznego, to jego doświadczenia są transwersalne i ponad podziałowe i każda osoba pracująca z ludźmi wyniesie z niej jakąś wartość dla siebie. Uważam, że jest jedną z obowiązkowych pozycji dla terapeutów, pacjentów a także osób zainteresowanych psychoterapią. Rogers odnosi się do czytelnika bardzo ciepło i zakreśla swoje podejście pierw w subiektywny, a potem przez badania naukowe (a zatem obiektywny) obraz swojego podejścia. Przyciąga uwagę czytelnika ciekawymi przykładami opatrzonymi mądrymi spostrzeżeniami. Przez badania statystyczne swoich terapii wskazuje na to jak działają terapie i w jaki sposób zmieniają pacjenta.

PsychoFun | 2016-12-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane