Miłość dziewcząt

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Giftas; Skärkarlsliv; Taklagsöl
klasyka
Ewa Kowalska

Wybór nowel „Krawiec urządza tańce” (Skräddarns skulle ha dans), „Łoś pastora” (Pastorns älg), „Celnik” (Uppsyningsman), „Miłość dziewcząt” (Flickornas kärlek), „Dom lalki” (Ett dockhem), „Nagroda za cnotę” (Dygdens lön), „Wiechowe” (Taklagsöl). Strindber zyskał sławę światową swymi utworami dramatycznymi, które po dziś dzień wchodzą do repertuaru teatrów europejskich. Mniej natomiast znane...

Strindber zyskał sławę światową swymi utworami dramatycznymi, które po dziś dzień wchodzą do repertuaru teatrów europejskich. Mniej natomiast znane są powieści i nowele Strindberga.
Nowele zawarte w tym zbiorze obrazują w głównej mierze palące problemy społeczne, a zarazem żarliwy i gwałtowny protest Strindberga przeciwko obłudzie i zakłamaniu moralnemu.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy 1971r

źródło okładki: zdjęcie autorskie