Kiedy mama odeszła

Tłumaczenie: Agnieszka Klonowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dobra powieść". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The Lost Mother
978-83-7470-108-2
dobra powieść, wielki kryzys
Katarzyna

Losy rodziny Talcottów to kolejna taka historia - napisana z wielką wyobraźnią i ogromnym uczuciem, zapadająca w pamięć. Podobno te ciężkie czasy nadeszły z Nowego Jorku, gdzie nastąpił krach na giełdzie. Ale Thomas miał wrażenie, że tak naprawdę wszystko zaczęło się później, tego mroźnego ranka, kiedy matka zostawiła ich u swojej siostry w miasteczku, wystroiła się i pojechała autobusem z...

Podobno te ciężkie czasy nadeszły z Nowego Jorku, gdzie nastąpił krach na giełdzie. Ale Thomas miał wrażenie, że tak naprawdę wszystko zaczęło się później, tego mroźnego ranka, kiedy matka zostawiła ich u swojej siostry w miasteczku, wystroiła się i pojechała autobusem z Vermont do Massachusetts, żeby znaleźć pracę w jednej z tamtejszych fabryk...

źródło opisu: C&T Toruń, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dominika Gaweł | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Przyznała mi, że nie odwzajemnił uścisku, ale pozwolił jej trzymać się za rękę przez cały czas, gdy siedzieli w panującej o zmierzchu ciszy. Ojciec wtedy drżał. Aż wreszcie z jego piersi wyrwał się przerażający szloch.
- To okropne, kiedy człowiek sprawia zawód własnym dzieciom. Gdy nie spełnia ich oczekiwań. To mnie zawsze najbardziej bolało. Że nie potrafiłem zatrzymać jej dla was. Że nie umiałem jej przekonać, aby została.
- Ona nie chciała zostać. To nie twoja wina. Ani moja, ani Toma.

sarna | 2012-05-27
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniała, wzruszająca opowieść, wiarygodnie napisana, gdzie wszystko jest bardzo realistyczne. Polecam.

Miraclee | 2012-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 30 listopada 2012

Świetna a nawet wręcz wzruszająca książka opisująca trudności z jakimi zmagają się dzieci, którzy tęsknią za matką i chcą żeby z nimi została.. Polecam.

MałaCzarna | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017